Fabio Paim zagra w Polsce. Cristiano Ronaldo był nim zachwycony

Miał być lepszy od Cristiano Ronaldo, ale jego kariera okazała się jednym wielkim niewypałem. Fabio Paim będzie grał w IV lidze. W piątek podpisał kontrakt z LZS Starowice.

Fabio Paim, 32-letni Portugalczyk, podpisał roczny kontrakt z czwartoligowym zespołem (piąty poziom rozgrywkowy). Taki transfer to szok, biorąc pod uwagę talent skrzydłowego. Dlaczego? Cofnijmy się do 2003 roku, gdy Cristiano Ronaldo przechodził ze Sportingu do Manchesteru United, to został poproszony przez brytyjskich dziennikarzy o wskazanie największego portugalskiego talentu. - Jeśli myślicie, że jestem dobry, to poczekajcie, aż zobaczycie Fabio Paima - odpowiedział bez zastanowienia.

Zobacz wideo

Były pochwały od CR7, miał być transfer do Realu Madryt lub Barcelony. Ale zamiast braw na Santiago Bernabeu była gra w egzotycznych ligach i pobyt w więzieniu. Jedynym wielkim klubem, z którym ostatecznie podpisał kontrakt, była Chelsea. Trafił tam na wypożyczenie w 2008 roku. 19-latek wpadł tam pod skrzydła Luiza Felipe Scolariego. W barwach The Blues nie rozegrał jednak ani minuty. Podobno to właśnie wyjazd do Anglii był tym, podczas którego wszystko zaczęło się sypać. Zaczął dobrze zarabiać, a zamiast na sporcie, skupił się na imprezach i roztrwanianiu kasy

Potem Paim występował, a często po prostu tylko trenował, w Chinach, Luksemburgu, Katarze, Brazylii, Angoli, na Malcie i na Litwie. Ostatni oficjalny mecz rozegrał kilka lat temu. Wydawało się, że już nie będzie kopał piłki, ale zupełnie nieoczekiwanie trafił do Polski, gdzie w niewielkiej wsi Starowice Dolne ma pomóc drużynie LZS Starowice.

Przeczytaj też:

Więcej o: