Koszmarne pudło Aubameyanga z sześciu metrów! To dlatego Arsenal odpadł z Ligi Europy [WIDEO]

Arsenal został wyeliminowany przez Olympiakos Pireus w 1/16 finału Ligi Europy. W ostatniej akcji meczu awans londyńczykom mógł zapewnić Pierre Emerick-Aubameyang, ale w doskonałej sytuacji fatalnie skiksował.

Tydzień temu Alexandre Lacazette zapewnił Arsenalowi wygraną w Grecji (1:0), dlatego londyńczycy byli zdecydowanymi faworytami dwumeczu. Jednak 90 minutach starcia rewanżowego, to Olimpiakos prowadził po golu Pape Cisse, więc doszło do dogrywki. W 113. minucie przepiękną bramkę nożycami zdobył Pierre-Emerick Aubameyang, ale sześć minut później gola strzelił Yussef El-Arabi.

W samej końcówce spotkania okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jeszcze Aubameyang. Trzeba przyznać, że było to koszmarne pudło z sześciu metrów, które miało wielkie konsekwencje dla londyńskiego klubu.

Tym samym Arsenal odpadł z Ligi Europy już w 1/16 finału. Na tym etapie pożegnał się także Ajax Amsterdam, zeszłoroczny półfinalista Ligi Mistrzów. l