Oto co papież Franciszek otrzymał od Polaków

Jagiellonia Białystok wciąż walczy o historyczne mistrzostwo Polski. Zespół prowadzony przez Adriana Siemieńca na kolejkę przed końcem ma tyle samo punktów, co Śląsk Wrocław. W ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy zmierzy się u siebie z Wartą Poznań. Kilka dni temu polska grupa z księdzem Sebastianem Kondziorem udała się na spotkanie z papieżem Franciszkiem, któremu podarowała wyjątkowy prezent. Tym faktem duszpasterz pochwalił się w mediach społecznościowych.

Adrian Siemieniec w Białymstoku wykonał nieprawdopodobną pracę. 32-letni szkoleniowiec przejął funkcję pierwszego trenera w kwietniu 2023 roku i od tamtej pory wyniósł drużynę na kompletnie inny poziom. Na dwie kolejki przed końcem przewaga Jagiellonii Białystok nad drugim Śląskiem Wrocław w tabeli wynosiła dwa punkty, a obecnie (na kolejkę przed końcem) obie drużyny mają tyle punktów (60 punktów). Ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy zadecyduje o mistrzostwie Polski.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

W sobotę 25 maja białostocką drużynę czeka mecz z Wartą Poznań. Jeśli Jagiellonia wygra to spotkanie, to jest zapewni sobie historyczne mistrzostwa Polski. Z kolei Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Polacy wręczyli papieżowi wyjątkowy prezent

W środę 22 maja ksiądz Archidiecezji białostockiej Sebastian Kondzior był na papieskiej audiencji generalnej u papieża Franciszka. Wraz z nim w Watykanie była siedmioosobowa grupa z Polski. Nasi rodacy podczas audiencji poprosili go o błogosławieństwo. W podziękowaniu przekazali mu wyjątkowy prezent - szalik Jagiellonii Białystok z herbem papieskim.

- Audiencja była również okazją do wręczenia Ojcu Świętemu prezentu - skoro dzień dziecka zarówno w Rzymie jak i Białymstoku będzie odbywał się na stadionie piłkarskim, to elementem, który jest obecny na stadionach w wielu barwach, jest szalik, który wskazuje przynależność do danego klubu, oraz jednoczy i mobilizuje do wytrwałego kibicowania, wspierania, patrzenia w tym samym kierunku, oraz szacunku do ludzi noszących odmienne barwy - czytamy we wpisie księdza Sebastiana Kondziora.

- W Białymstoku jako część kościoła powszechnego realizujemy ten sam styl i kierunek, który wyznaczył Jezus Chrystus, dlatego przywieźliśmy szaliki z barwami miejscowej drużyny piłkarskiej Jagiellonii, na których umieszczono herb papieski. Jeden szalik daliśmy w prezencie Ojcu świętemu, drugi bliźniaczy wróci do Archidiecezji Białostockiej, stając się symbolem połączenia Światowych Dni Dzieci w Rzymie ze stadionowym Dniem Dziecka w Białymstoku - dodano.

Mecz Jagiellonia Białystok - Warta Poznań odbędzie się w sobotę 25 maja o godzinie 17:30.

Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2023/2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.