Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Patryk Lipski ma nowy klub. Odszedł z Lechii po trzech latach

Patryk Lipski odszezdłz Lechii Gdańsk i został nowym piłkarzem Piasta Gliwice. - Klub pokazał, że zależy mu na tym, żeby mnie pozyskać. To jest najważniejsze, żeby być w miejscu, gdzie będzie się potrzebnym - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Patryk Lipski grał w Lechii Gdańsk od sierpnia 2017 roku. Wystąpił w 69 spotkaniach, strzelając dziewięć goli i notując osiem asyst i sięgając po Puchar oraz Superpuchar Polski. W przeszłości grał w Ruchu Chorzów pod okiem Waldemara Fornalika, który jest teraz trenerem Piasta.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Patryk Lipski: Fornalik był bardzo ważny w kontekście wyboru klubu

- Dużo dla mnie znaczy fakt, że znam trenera Waldemara Fornalika, jakie ma metody pracy i oczekiwania. Za czasów naszej współpracy grałem najlepiej i wiem, że te treningi pozwolą mi pokazać swoje umiejętności. Osoba trenera była również bardzo ważna w kontekście wyboru klubu - powiedział Lipski, tłumacząc swoją decyzję.

- Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Piasta. Klub pokazał, że zależy mu na tym, żeby mnie pozyskać. To jest najważniejsze, żeby być w miejscu, gdzie będzie się potrzebnym. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do drużyny, zacznę treningi, a później grę w meczach - dodał.

Lipski podpisał kontrakt ważny do 31 grudnia 2022 roku. To czwarte letnie wzmocnienie Piasta - trzecia drużyna minionego sezonu ekstraklasy sprowadziła już Karola Szymańskiego, Javiera Ajenjo Hyjka i Michała Żyrę.