Oficjalnie: Michał Żyro ma nowy klub! Zaskakujący powrót do Ekstraklasy

Piast Gliwice poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został Michał Żyro. 27-latek ostatnio był wypożyczony z Korony Kielce do pierwszoligowej Stali Mielec.

Żyro podpisał z Piastem Gliwice dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. To już czwarty klub, w którym skrzydłowy będzie mógł zagrać w ekstraklasie - wcześniej występował w rozgrywkach w barwach Legii Warszawa, której jest wychowankiem, Pogoni Szczecin, a także Korony Kielce. O transferze wcześniej informował Krzysztof Brommer, dziennikarz "Sportu".

Zobacz wideo Serie A. Juventus - Sampdoria 2:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Michał Żyro w Piaście Gliwice! Podpisał kontrakt na dwa lata

27-latek w styczniu 2016 roku grał w Wolverhampton. Klub grający obecnie w Premier League był wtedy w Championship, a Żyro spędził w nim trzy lata. W trakcie pobytu w klubie był wypożyczany do wspomnianej Pogoni, a także Charlton. W 2019 roku odszedł do Korony Kielce. 

Od lutego Żyro grał na wypożyczeniu dla pierwszoligowej Stali Mielec. - Lepiej mieć szansę gry w pierwszej lidze, niż siedzieć w rezerwach Korony Kielce. Taką decyzję podjął przecież trener i zarząd. Podobnie było w Szczecinie, gdzie strzeliłem kilka bramek w rezerwach, do których byłem zsyłany. Cierpliwie pracuję, robię swoje - tłumaczył zawodnik. W Stali zagrał w 15 spotkaniach, zdobył sześć goli i zaliczył trzy asysty. 

Przeczytaj także:

Więcej o: