Przypadki koronawirusa w ekstraklasie? Zakażonych mogło być nawet kilkudziesięciu [AKTUALIZACJA]

Potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w klubach ekstraklasy. "Przegląd Sportowy" informuje, że pozytywny wynik na obecność przeciwciał COVID-19 miała jedna z osób, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze sztabem i zawodnikami. Portal lodz.wyborcza.pl donosi natomiast o aż trzynastu przypadkach w Cracovii.

"Przegląd Sportowy" podaje informację o przypadku osoby z pozytywnym wynikiem testu na obecność przeciwciał COVID-19 w Rakowie Częstochowa. Klub ma niedługo wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie, ale według wstępnych informacji nie jest to członek sztabu ani nikt, kto miał bezpośredni kontakt z zawodnikami. Co ciekawe, w prywatnym teście tej osoby wynik był negatywny. Teraz czeka na decyzję w sprawie wykonania wymazu z noso-gardzieli. 

Zobacz wideo Piekarski: Jak czasem słyszę ministra Szumowskiego... Ludzie mogą złapać się za głowę

Pierwsze przypadki koronawirusa w ekstraklasie. Nawet kilkadziesiąt zakażonych osób

Portal lodz.wyborcza.pl donosi o aż trzynastu zakażeniach koronawirusem w Cracovii. W całej lidze miałoby ich być kilkadziesiąt. O swoich wynikach poinformował też Górnik Zabrze. Prezes Dariusz Czernik przyznał portalowi sport.onet.pl, że wszyscy piłkarze są zdrowi. "Dziennik Zachodni" informuje także, że przypadku zakażenia koronawirusem nie ma w Piaście Gliwice.

Aktualizacja: - Nie ma koronawirusa w Cracovii, ale mogę potwierdzić, że kilka testów przesiewowych z krwi wyszło niepewnych. Kilka, nie kilkanaście. Od razu zleciliśmy więc wymazy. Dla wszystkich piłkarzy i trenerów. Teraz czekamy na wyniki - mówi Sport.pl Przemysław Staniek, rzecznik prasowy Cracovii.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w przypadku niektórych piłkarzy potrzebne będą dokładniejsze badania - PCR - ponieważ badanie przesiewowe dało niejednoznaczny wynik. Ale prawdopodobnie te osoby będą w najbliższych dniach ćwiczyć osobno, czekając na wynik testu, a zespoły wznowią już zajęcia. - Z testów widać też, od jak dawna to cholerstwo już z nami jest: kilku chłopakom wyszło, że już przechorowali koronawirusa - mówi dla Sport.pl działacz jednego z klubów Ekstraklasy. Nie ma zatem pewności, czy doniesienia mediów mówią o aktywnych przypadkach. 

Przeczytaj także:

Więcej o: