Mamy komentarz Cracovii ws. niepewnych wyników testów na koronawirusa

- Nie ma koronawirusa w Cracovii, ale mogę potwierdzić, że kilka testów przesiewowych z krwi wyszło niepewnych. Kilka, nie kilkanaście. Od razu zleciliśmy więc wymazy. Dla wszystkich piłkarzy i trenerów. Teraz czekamy na wyniki - mówi Sport.pl Przemysław Staniek, rzecznik prasowy Cracovii.

Portal lodz.wyborcza.pl poinformował aż o trzynastu zakażeniach koronawirusem w Cracovii. Klub uspokaja i zapewnia, że tylko kilka testów przesiewowych z krwi wyszło niepewnych. - Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami. Oni mówią, że te pierwsze wyniki testów z krwi mogą nic nie znaczyć. Dlatego jesteśmy spokojni. Piłkarze nie trenują, stosujemy się do zaleceń Ekstraklasy i PZPN - mówi nam Przemysław Staniek, rzecznik prasowy Cracovii.

Zobacz wideo Jasne stanowisko Zbigniewa Bońka!

"Nie ma koronawirusa w Cracovii"

- Nie ma koronawirusa w Cracovii, ale mogę potwierdzić, że kilka testów przesiewowych z krwi wyszło niepewnych. Kilka, nie kilkanaście. Od razu zleciliśmy więc wymazy. Dla wszystkich piłkarzy i trenerów. Teraz czekamy na wyniki - uspokaja Staniek.

Specjalny komunikat w sprawie niepewnych wyników testów przesiewowych wydały również władze ekstraklasy i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin - mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A.

- Komisja Medyczna PZPN postanowiła, że do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie - dodaje dr Jacek Jaroszewski, przewodniczący komisji medycznej PZPN. 

Przeczytaj również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.