Michał Kucharczyk wbija szpilkę władzom Legii za sposób w jaki z nim się pożegnano

W sobotę Legia Warszawa poinformowała, że Michał Kucharczyk opuści klub. Piłkarz za pośrednictwem Instagrama skomentował decyzję władz. - Przykro mi, że nie pozwolono mi pożegnać się w godny sposób - napisał.

"Michał, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!" - pisze Legia Warszawa w tekście opublikowanym na swojej stronie internetowej. W ten sposób wicemistrz Polski żegna się z Michałem Kucharczykiem, który grając w stolicy zdobył 11 trofeów. Decyzję władz skrytykował były zawodnik drużyny, Ivica Vrdoljak, twierdząc, że jest to "wstyd dla klubu".

Zobacz wideo

Odejście z Legii Warszawa skomentował także Michał Kucharczyk, który na swoim profilu na Instagramie przyznał, że nie miał okazji odpowiednio pożegnać się z klubem. - Przykro mi, że nie pozwolono mi pożegnać się w godny sposób z wyżej wymienionymi ludźmi, którym tak wiele zawdzięczam... ,,Nikt nie jest zobowiązany, by kogokolwiek lubić, ale istnieje pewna rzecz, o której warto pamiętać: SZACUNEK.” - napisał były już zawodnik stołecznej drużyny.

Kucharczyk w poście przyznał, że gra dla Legii od zawsze była jego marzeniem. - Legia Warszawa... to klub, na którego wartościach i DNA byłem wychowywany od małego. Moim największym marzeniem było zagrać w nim choć jeden mecz, a spędziłem tu 1/3 swojego życia, całe 9 lat. Bywało różnie, jednak przeżyłem tu mnóstwo wspaniałych chwil, które będą ze mną do końca życia - napisał.

 

Kucharczyk w barwach Legii wystąpił w 349 meczach, w których zdobył 71 bramek. Łącznie w czasie gry w Warszawie pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a sześciokrotnie wygrywał z klubem Puchar Polski. Nadal nie jest znana dalsza przyszłość napastnika. 28-latek ma propozycje z Turcji, mówi się także o zainteresowaniu ze strony Zagłębia Lubin.

Więcej o: