Oficjalnie: Michał Kucharczyk odchodzi z Legii Warszawa

"Michał, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!" - pisze Legia Warszawa w tekście opublikowanym na swojej stronie internetowej. W ten sposób wicemistrz Polski żegna się z Michałem Kucharczykiem, który grając w stołecznym klubie zdobył 11 trofeów.

W sobotę Legia oficjalnie potwierdziła to, o czym wiadomo było od jakiegoś czasu. - Kucharczyk to zasłużony piłkarz dla Legii. Zrobił i osiągnął tutaj wiele, ale nie będę ukrywał, że w przyszłym sezonie na jego pozycji widzę innych piłkarzy - powiedział kilka dni temu w rozmowie ze Sport.pl Aleksandar Vuković, trener Legii.

Zobacz wideo

W sobotę w mediach społecznościowych Legia odesłała kibiców do informacji, którą opublikowała na swojej stronie internetowej.

"Z „eLką” na piersi Kucharczyk wystąpił w 349 meczach, w których strzelił 71 goli [...] Jednego z najbardziej pamiętnych goli strzelił przed własną publicznością 23 sierpnia 2016 roku. Legia Warszawa mierzyła się z Dundalk FC w ostatniej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów UEFA. Wyjazdowy mecz legioniści wygrali 2:0, ale na stadionie przy Łazienkowskiej bardzo długo prowadzili rywale. Kucharczyk rozstrzygnął sprawę awansu w 90. minucie, popisując się błyskotliwą akcją indywidualną zakończoną silnym strzałem" - czytamy w tekście. 

"W barwach Legii Michał Kucharczyk zdobył 11 trofeów [pięć mistrzostw Polski i sześć Pucharów Polski - red]. Pięć razy wznosił trofeum za mistrzostwo Polski i sześć razy cieszył się ze zdobycia krajowego pucharu. W sezonie 2016/17 czterokrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA, a w pamiętnym meczu z Borussią Dortmund wpisał się na listę strzelców" - wylicza klub.

-  Bardzo dziękujemy Michałowi za wszystko co zrobił dla Legii przez dziewięć lat gry. Należy mu się za to duży szacunek. Miał swój udział w wygraniu pięciu tytułów mistrzowskich i sześciu Pucharów Polski. Grał w Lidze Mistrzów UEFA i Lidze Europy UEFA. Legia i Michał wzajemnie zawdzięczają sobie bardzo wiele, dlatego takie decyzje zawsze są trudne, zarówno dla Klubu, jak i dla zawodnika. Dzisiaj jednak życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i wierzymy, że Legia na zawsze pozostanie w jego sercu - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski. 

28-letni Kucharczyk ma propozycję z klubów tureckich, mówi się też o zainteresowaniu ze strony Zagłębia Lubin. 

Więcej o: