Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marcin Wasilewski doznał poważnej kontuzji. To koniec kariery?

Marcin Wasilewski nie zagra już prawdopodobnie w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Lider defensywy Wisły Kraków doznał poważnej kontuzji.
Zobacz wideo

Na piątkowej konferencji prasowej przed meczem Wisły Kraków z Piastem Gliwice szkoleniowiec Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk poinformował o urazie Wasilewskiego. Środkowy obrońca doznał pęknięcia łąkotki i musi przejść operację.

Trener wyznał, że piłkarz z urazem grał już w wygranym 4:0 spotkaniu z Legią Warszawa. Mimo że Wasilewski nie czuł się najlepiej, zaryzykował i zagrał przeciwko mistrzom Polski, chcąc pomóc drużynie za wszelką cenę.

Dla sześćdziesięciokrotnego reprezentanta Polski może to oznaczać zakończenie kariery. Jego umowa z Wisłą obowiązuje do końca tego sezonu, więc przyszłość 38-latka stanęła pod znakiem zapytania.

Stolarczyk poinformował także, że jeśli Wisła awansuje do grupy mistrzowskiej, jego kontrakt automatycznie zostanie przedłużony na kolejny sezon. Aktualnie, po 28. serii gier, krakowianie zajmują 7. miejsce w tabeli. W sobotę podejmą u siebie rewelacyjnego w ostatnich tygodniach Piasta Gliwice, który jest trzeci.