Jest reakcja na decyzję ws. Probierza. Nagle uderzenie w Lewandowskiego

We wtorkowy poranek PZPN ogłosił, że Michał Probierz pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Ta wiadomość ucieszyła wielu kibiców i ekspertów. Na decyzję Cezarego Kuleszy zareagował też Cezary Kucharski. Dość niespodziewanie dał dwie rady trenerowi, które pomogą mu osiągnąć sukces. Jedna dotyczyła Roberta Lewandowskiego. Nie omieszkał wbić mu mocnej szpilki.

Reprezentacja Polski słabo spisała się w dwóch meczach Euro 2024 i straciła już szansę na awans do fazy pucharowej. Pewne jest, że zajmie ostatnie miejsce w grupie i niewykluczone, że z zerowym dorobkiem punktowym. Mimo to wielu ekspertów i kibiców twierdzi, że Michał Probierz powinien zostać na stanowisku selekcjonera. I takie samo zdanie wyraził Cezary Kulesza. Jeszcze przed wtorkowym meczem z Francją poinformował, że niezależnie od wyniku ostatniego starcia na Euro, w kolejnych miesiącach to Probierz będzie prowadził kadrę. - Wierzymy w to, że wspólnie z selekcjonerem i jego sztabem, możemy jeszcze wiele osiągnąć - powiedział prezes PZPN.

Zobacz wideo Ależ słowa reprezentanta Polski: Jesteśmy dobrą drużyną!

Cezary Kucharski reaguje na decyzję ws. Probierza. Mocny apel do selekcjonera. Chodzi o Lewandowskiego

Na decyzję Kuleszy zareagowało już wielu dziennikarzy, kibiców i osób ze świata futbolu. "Nie było tutaj polemiki, "Bez niespodzianki", "Bardzo dobra decyzja" - pisali w mediach społecznościowych. Głos w sprawie zabrał też Cezary Kucharski, były agent piłkarski Roberta Lewandowskiego.

Działacz skorzystał z okazji i po raz kolejny wbił szpilkę napastnikowi FC Barcelony, z którym pozostaje w otwartym konflikcie. Doradził Probierzowi, co powinien zrobić, by odnieść sukces. Między słowami można wyczytać, że jedną z tych rzeczy jest... odsunięcie Lewandowskiego od składu.

"Aby Michał osiągnął sukces w przyszłości z reprezentacją powinien zmieniać stosunek do RL i wrócić do zasad z poważnej piłki. Za zasługi to się dostaje medale i ordery, a nie miejsce na boisku" - napisał stanowczo na X. A na tym nie zakończył. Dał też inną radę Probierzowi. "Po drugie wzmocnić swój sztab ludźmi mądrzejszymi od siebie" - dodał.

Kucharski nie szczędzi gorzki słów pod adresem Lewandowskiego

Tym samym Kucharski po raz kolejny wbił szpilkę Lewandowskiemu. Co więcej, po raz drugi w krótkim czasie. Miał też zastrzeżenia do jego postawy w meczu z Austrią (1:3). "Pewnie niewielu zwraca uwagę na takie gesty, ale ja tak! Nie podobało mi się, gdy Lewy wszedł na boisko, a Piotr Zieliński oddał mu opaskę kapitana. W tym meczu, a już zwłaszcza w takim momencie, gdy trzeba dać z wątroby, nie powinno się w ogóle określać hierarchii w drużynie" - pisał. 

Kucharski i Lewandowski są skłóceni już od wielu miesięcy. Były agent miał grozić piłkarzowi, że ujawni informacje o jego domniemanych oszustwach podatkowych. Za milczenie oczekiwał aż 20 mln euro. Kapitan Biało-Czerwonych oskarżył go o szantaż i przedstawił nagranie ich rozmowy, w której miały paść wspomniane groźby. Proces w tej sprawie ruszył w lutym 2023 roku i trwa do dziś. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.