Oficjalnie: Kulesza podjął decyzję ws. Probierza! Wszystko ogłosił piłkarzom

Jeszcze przed ostatnim meczem z Francją na Euro 2024 PZPN postanowił uciąć spekulacje i plotki nt. przyszłości Michała Probierza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Chociaż nasza kadra nie ma żadnych szans na wyjście z grupy, to we wtorkowy poranek prezes PZPN-u Cezary Kulesza spotkał się ze sztabem szkoleniowym i piłkarzami i zakomunikował, kto będzie trenerem kadry po turnieju w Niemczech.

Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski jesienią 2023 roku i wywalczył awans na Euro 2024 poprzez baraże. Już wiadomo, jaka będzie przyszłość selekcjonera po wtorkowym meczu z Francją w Dortmundzie.

Zobacz wideo Dortmund kocha Łukasza Piszczka!

Michał Probierz pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski

"Podczas porannego spotkania z drużyną i sztabem szkoleniowym, Prezes PZPN Cezary Kulesza przekazał swoje pełne wsparcie, a także ogłosił, że selekcjoner Michał Probierz pozostanie na stanowisku Selekcjonera reprezentacji Polski" - przekazano oficjalnie we wtorkowy poranek na profilu Łączy nas Piłka.

- Jesteśmy z wami na dobre i złe. Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie. Na tych mistrzostwach nie udało się wyjść z grupy, na co wszyscy liczyliśmy, ale wierzymy w to, że wspólnie z selekcjonerem Michałem Probierzem i jego sztabem, możemy jeszcze wiele osiągnąć. Dziś chcemy jak najlepiej zaprezentować się w meczu z Francją. Później czekają nas jesienne mecze Ligi Narodów, a w grudniu losowanie grup eliminacji mistrzostw świata. Pracujemy dalej razem - powiedział Cezary Kulesza na spotkaniu cytowany przez oficjalny portal PZPN-u.

Wydaje się więc, że PZPN jest zadowolony z tego, jak polska drużyna prezentuje się na Euro 2024. Dlaczego? Przypomnijmy słowa prezesa związku Cezarego Kuleszy sprzed startu turnieju, gdy został zapytany o to, czy Probierz pozostanie na stanowisku.

- Zobaczymy, jak te mecze będą wyglądały i to po nich przyjdzie czas na ocenę - mówił w programie "Euro Insajder". Wtedy, jeszcze przed pierwszym meczem z Holandią, Kulesza podkreślił, że celem Polski na Euro 2024 jest wyjście z grupy.

Jesienią ubiegłego roku Michał Probierz podpisał kontrakt do końca eliminacji do mistrzostw świata w 2026 roku. Tym samym Polska pod jego wodzą zagra w Lidze Narodów, gdzie jej rywalami będą Portugalczycy, Chorwaci i Szkoci oraz wspomnianych eliminacjach.

Mecz z Francją na Euro 2024 reprezentacja Polski rozegra we wtorek o godz. 18:00. Relację z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.