Burza wokół reprezentacji Polski U-20. Trener jest wściekły. "Wychodzę na bufona"

Jakub Seweryn
- Pożegnanie z kadrą U-20? Nic takiego nie miało miejsca. Ta informacja jest całkowicie nieprawdziwa i stawia mnie w fałszywym świetle - grzmi w rozmowie ze Sport.pl Miłosz Stępiński, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20. We wtorek, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem, że nowym selekcjonerem pierwszej reprezentacji Michał Probierz, pojawiły się informacje, jakoby Stępiński miał swojej drużynie przekazać na Whatsappie, że zastępuje Probierza w kadrze U-21.

We wtorek, w przeddzień oficjalnego ogłoszenia nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym ostatecznie został Michał Probierz, oprócz nieoficjalnych doniesień nt. selekcjonera pojawiła się też informacja podana przez portal Weszło, jakoby następcą Probierza w kadrze U-21 zostanie Miłosz Stępiński z młodszej reprezentacji U-20. 

Zobacz wideo Wielki powrót do reprezentacji Polski? Michał Probierz odpowiada

Co więcej, według tych informacji Stępiński miał już we wtorek pożegnać się ze swoim zespołem na grupie na Whatsappie, dodając, że przechodzi do kadry U-21. Gdyby tak rzeczywiście było, oznaczałoby to też spory przeciek ws. nazwiska nowego selekcjonera pierwszej reprezentacji, którym w takim wypadku musiałby zostać Probierz.

Miłosz Stępiński pożegnał się z kadrą U-20, by zastąpić Probierza? Mówi wprost. "Całkowicie nieprawdziwe"

Te doniesienia zbulwersowały samego Miłosza Stępińskiego. Trener zdementował je na swoim Facebooku oraz w krótkiej rozmowie z naszym portalem. 

- Pożegnanie z kadrą U-20? Nic takiego nie miało miejsca. Ta informacja jest całkowicie nieprawdziwa i stawia mnie w fałszywym świetle - mówił nam Miłosz Stępiński, który tłumaczył nam, dlaczego zależy mu na prostowaniu doniesień medialnych.

- Wychodzę na bufona, który poczuł się na tyle pewny swego przed decyzją szefów i jej oficjalnym ogłoszeniem, że rozpowiadam o tym innym. Tym bardziej że pośrednio dotyczyło to też decyzji ws. nowego selekcjonera pierwszej reprezentacji. A nie miałem na ten temat żadnej wiedzy, to kompletne kłamstwo - zaznaczał. 

Jak informowaliśmy w czwartek, Stępiński najprawdopodobniej wcale nie obejmie starszej z młodzieżówek, gdyż PZPN rozmawia w tej sprawie z Adamem Majewskim (ostatnio Stal Mielec) i Mariuszem Pawlakiem (ostatnio Wisła Puławy). Niejako potwierdził to też sam szkoleniowiec.

- Prawda jest taka, że nawet nie wyrażałem nadziei na przejęcie kadry U-21. Czy to w rozmowie z zawodnikami, czy przełożonymi. Nie było takiego tematu. Jestem trenerem reprezentacji Polski do lat 20 i przygotowuję się do najbliższego meczu z Włochami - tłumaczył Miłosz Stępiński, który zdążył już wyjaśnić całą sprawę ze związkiem. 

- Rozmawiałem z dyrektorem sportowym PZPN Marcinem Dorną, przesłałem mu też całą dokumentację razem z niezbędnymi screenami z Whatsappa, które potwierdzają moją wersję -  zakończył Stępiński.

Więcej o: