"Sam powinien poprosić o zmianę". Ostre słowa znanego trenera o prezesie PZPN

Po zakończeniu mundialu w Katarze Cezary Kulesza zdecydował, że nie przedłuży kontraktu Czesława Michniewicza, przez co 52-latek stracił posadę selekcjonera reprezentacji Polski. W rozmowie z "WP Sportowe Fakty" Bogusław Kaczmarek stwierdził, że Michniewicz nigdy nie powinien obejmować tego stanowiska.

Pomimo tego, że Czesław Michniewicz zrealizował cele postawione przez Cezarego Kuleszę, prezes PZPN postanowił zakończyć współpracę z selekcjonerem. 31 grudnia umowa Michniewicza wygasła i reprezentacja Polski została bez szkoleniowca. Co prawda 52-latek po 36 latach awansował z kadrą do fazy pucharowej mistrzostw świata, jednak na decyzję Kuleszy wpłynęły wydarzenia tzw. afery premiowej, które pogrążyły byłego trenera Legii.

Kaczmarek zmasakrował Michniewicza. "W cywilizowanym kraju nigdy nie byłby trenerem" 

Na łamach "WP Sportowe Fakty" ukazał się wywiad z byłym asystentem Leo Beenhakkera, Bogusławem Kaczmarkiem. Były szkoleniowiec m.in. Lechii Gdańsk przyznał, że jego zdaniem wybór Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera od początku był złym pomysłem.

- Niektórzy dziennikarze stworzyli trenera monstrum, który w normalnym, cywilizowanym kraju nigdy nie byłby trenerem. Nigdy nie powinien być na tym stanowisku - powiedział Kaczmarek nt. Michniewicza.

Bogusław Kaczmarek podsumował Kuleszę

Ponadto Kaczmarek uderzył w Cezarego Kuleszę. 72-latek dodał, że jeśli decyzje prezesa PZPN-u szkodzą polskiej piłce, to sam szef powinien przemyśleć sens swojej pracy i być może oddać stanowisko innemu kandydatowi.

- Jeżeli ktoś jest autorem zmian, które przynoszą szkodę polskiej piłce, to myślę, że sam powinien poprosić o zmianę - stwierdził Bogusław Kaczmarek.

Posadę po Czesławie Michniewiczu najprawdopodobniej przejmie Paulo Bento. W czwartek dziennikarze TVP Sport poinformowali, że 53-latek będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Ostatnią drużyną prowadzoną przez Bento jest kadra Korei Południowej, która na katarskim mundialu pokonała Portugalczyków 2:1.

Więcej o: