Kto nowym trenerem polskiej kadry? Wikipedia już wie

Od pewnego czasu wielu zastanawia się, kto obejmie reprezentację Polski po Czesławie Michniewiczu. Pewna tego jest już Wikipedia, gdzie możemy przeczytać, że obecnym szkoleniowcem polskiej kadry jest Marek Papszun.

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza zdołała awansować do 1/8 finału mistrzostw świata i tym samym osiągnęła największy sukces od 36 lat. Mimo tego z powodu licznych afer i skandali trener nie przedłużył wygasającego wraz z końcem grudnia kontraktu i odszedł z pracy. W związku z tym Cezary Kulesza szuka obecnie nowego szkoleniowca. 

Zobacz wideo Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B

Wikipedia wie, kto obejmie reprezentację Polski. To Marek Papszun

Z biegiem czasu pojawia się coraz więcej kandydatów. Wielu dziennikarzy i kibiców zastanawia się, kto obejmie polską kadrę, a pewna tego jest już Wikipedia. Jak możemy przeczytać w internetowej encyklopedii, obecnym selekcjonerem reprezentacji jest Marek Papszun. Taki wpis to prawdopodobnie dowcip jednego z kibiców, ponieważ artykuły na Wikipedii może tworzyć każdy użytkownik. 

Adel Santana MendyTragiczna śmierć wychowanka Olympique Marsylii. 22-latek został zastrzelony

Wybór akurat Papszuna nie jest jednak przypadkowy. Szkoleniowiec od kilku lat świetnie radzi sobie w Rakowie Częstochowa i jest łączony z pracą w polskiej kadrze. Był już kandydatem na początku tego roku, ale wówczas posadę dostał Michniewicz. Ponadto Papszun wypowiedział się niedawno na temat prowadzenia reprezentacji Polski. 

- Jeżeli chodzi o mnie, to ja się czuję gotowy do takiej roli. Uważam, że nie jest dla mnie za wcześnie. Niektórzy selekcjonerzy naszej reprezentacji nie mieli wielkiego doświadczenia, jeżeli chodzi o jakieś osiągnięcia czy trofea w Polsce, a dobrze radzili sobie z kadrą. Uważam, że już obecnie byłbym gotowy do przejęcia takiej funkcji - powiedział Papszun w rozmowie z Weszło. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Obecnie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski. Cezary Kulesza nie zamierza podejmować pochopnej decyzji i chce odpowiednio długo przemyśleć wybór. Zaznaczył jednak, że znalezienie nowego trenera polskiej kadry jest dla niego priorytetem. 

Craig Gordon doznał koszmarnej kontuzji w meczu ligi szkockiejKoszmarna kontuzja Gordona. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [WIDEO]

Więcej o: