Robert Lewandowski dostał pytanie o tęczową opaskę. Jednoznaczna deklaracja kapitana

Robert Lewandowski wziął we wtorek udział w konferencji prasowej reprezentacji Polski. Kapitan kadry odpowiedział na pytanie, czy założyłby tęczową opaskę kapitańską w ramach wsparcia społeczności LGBT+.

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. W jego trakcie nasi kadrowicze rozegrają trzy spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Najpierw Polacy zmierzą się 2 września z Albanią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Następnie zagrają 5 września na wyjeździe z San Marino, a na koniec wrócą o stolicy na pojedynek z Anglią, który odbędzie się 8 września. 

Zobacz wideo "Paulo Sousa musi szyć, bo wciąż ma pecha do kontuzjowanych piłkarzy"

Lewandowski o założeniu tęczowej opaski kapitańskiej. "Nie miałbym z tym najmniejszego problemu"

Drugiego dnia zgrupowania, czyli we wtorek na konferencji prasowej reprezentacji Polski pojawił się Robert Lewandowski. Kapitan naszej kadry na sam koniec spotkania z dziennikarzami został zaskoczony przez Stefana Szczepłka z "Rzeczpospolitej" pytaniem o opaskę kapitańską w kolorach tęczy, którą zakładają piłkarze w ramach wsparcia społeczności LGBT+. 

- Wiem, że po wystąpieniu Manuela Neuera w takiej opasce, niektórzy mieli jakieś „ale", natomiast ja nie miałbym z tym problemu. Każdy z nas jest człowiekiem, ma emocje. Każdy jest osobą, którą trzeba wspierać. Myślę, że nie miałbym z tym najmniejszego problemu - odpowiedział bez zastanowienia Lewandowski

Kapitan reprezentacji Polski odniósł się do sytuacji, która miała miejsce podczas Euro 2020. Wtedy to jego kolega z Bayernu Monachium Manuel Neuer założył tęczową opaskę w trakcie meczów z Francją i Niemcami, co stało się obiektem śledztwa UEFA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.