Eliminacje mistrzostw świata 2022. Kiedy najbliższe mecze Polaków?

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. We wrześniu zespół Paulo Sousy rozegra aż trzy spotkania w ramach eliminacji mistrzostwa świata 2022. Z kim zagramy? Kiedy najbliższe mecze Polaków?

Reprezentacja Polski wraca do gry po nieudanym Euro 2020. Polacy po raz kolejny w XXI wieku nie wyszli nawet z grupy na wielkim turnieju. Nasi kadrowicze zdobyli zaledwie jeden punkt, remisując 1:1 z Hiszpanią w Sewilli. Oprócz tego ponieśli dwie porażki w Sankt Petersburgu - 1:2 ze Słowacją i 2:3 ze Szwecją. 

Zobacz wideo "Paulo Sousa musi szyć, bo wciąż ma pecha do kontuzjowanych piłkarzy"

Eliminacje mistrzostw świata 2022. Kiedy i z kim najbliższe mecze reprezentacji Polski?

W poniedziałek reprezentacja Polski rozpoczęła pierwsze zgrupowanie od Euro 2020. W jego trakcie Polacy rozegrają trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Na początek nasi kadrowicze zmierzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Albanią. To spotkanie zaplanowane jest na czwartek 2 września. Następnie Polaków czeka spotkanie wyjazdowe z San Marino, które odbędzie się w niedzielę 5 września. Na zakończenie zgrupowania podopieczni Paulo Sousy wrócą do Warszawy na mecz z Anglią, który odbędzie się w środę 8 września. 

  • Polska - Albania, 2 września 2021 r. (20:45), Stadion Narodowy w Warszawie
  • San Marino - Polska, 5 września 2021 r. (20:45), San Marino Stadium
  • Polska - Anglia, 8 września 2021 r. (20:45), Stadion Narodowy w Warszawie

Nicola Zalewski, zawodnik AS RomyNicola Zalewski skomentował sensacyjne powołanie do reprezentacji Polski

Eliminacje mistrzostw świata 2022. Sytuacja w "polskiej" grupie

Sytuacja w grupie I po trzech kolejkach eliminacji mistrzostw świata 2022 nie wygląda najlepiej dla reprezentacji Polski. Nasi kadrowicze w pierwszych spotkaniach zdobyli w sumie cztery punkty. Na początek zremisowali 3:3 Węgrami, następnie wygrali 3:0 z Andorą, a w trzecim spotkaniu przegrali 1:2 z Anglią.

Cztery punkty zdobyte przez reprezentację Polski dają jej dopiero czwarte miejsce w grupie. Na prowadzeniu jest Anglia z kompletem 9 punktów, która wyprzedza Węgry (7 pkt) i Albanię (6 pkt). Dwa ostatnie miejsca należą do Andory i San Marino, które nie zdobyły jeszcze żadnych punktów. 

  1. Anglia -  9 pkt, bramki: 9:1
  2. Węgry -  7 pkt, bramki 10:4
  3. Albania - 6 pkt, bramki 3:2
  4. Polska - 4 pkt, bramki 7:5
  5. Andora -  0 pkt, bramki 1:8
  6. San Marino - 0 pkt, bramki 0:10

Bezpośredni awans na mistrzostwa 2022 w Katarze uzyskuje jedynie pierwszy zespół w grupie. Druga drużyna w tabeli zagra w barażach. 

Były kapitan polskiej kadry broni Zbigniewa Bońka. 'Ja bym w niego nie uderzał'Albańskie media reagują na zadziwiającą wypowiedź Paulo Sousy. "Nie boimy się"

Eliminacje mistrzostw świata 2022. Gdzie oglądać najbliższe mecze reprezentacji Polski? 

Wszystkie trzy najbliższe spotkania reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze będzie można oglądać tylko na antenach Telewizji Polskiej. Spotkania z Albanią, San Marino i Anglią będą transmitowane na kanałach TVP 1 i TVP Sport oraz online w aplikacji TVP Sport i na sport.tvp.pl. 

Więcej o: