Arkadiusz Milik był zaskoczony zwolnieniem Brzęczka. "Pożegnano selekcjonera, który wywalczył awans"

- Jesienią reprezentacja była jedynym zespołem, w którym dostawałem szansę i jestem wdzięczny Jerzemu Brzęczkowi - mówi Arkadiusz Milik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Na początku roku Jerzy Brzęczek został nieoczekiwanie zwolniony z PZPN-u. Nieoczekiwanie, bo choć reprezentacja Polski nie zachwycała, to wydawało się, że prezes Zbigniew Boniek pozwoli mu poprowadzić kadrę na Euro 2021, skoro przez wiele miesięcy publicznie dawał pełne wsparcie selekcjonerowi. Ostatecznie PZPN zatrudnił w jego miejsce Paulo Sousę. - Byłem zdziwiony, że pożegnano selekcjonera, który wywalczył awans. Nie spodziewałem się tego - powiedział Arkadiusz Milik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Koronawirus w reprezentacji Polski! Podstawowy piłkarz z pozytywnym wynikiem!Koronawirus w reprezentacji Polski! Podstawowy piłkarz z pozytywnym wynikiem!

Zobacz wideo Brzęczek nie chciał lecieć do Monachium! Nowe fakty ws. zwolnienia z reprezentacji Polski [SEKCJA PIŁKARSKA #82]

Napastnik Olympique Marsylii jest wdzięczny byłemu selekcjonerowi. - Jesienią reprezentacja była jedynym zespołem, w którym dostawałem szansę i jestem wdzięczny [piłkarz miał konflikt z władzami Napoli]. Wydaje mi się, że trener Brzęczek patrzył długofalowo i w kontekście Euro liczył, że w styczniu zmienię klub. Tamte występy były mi potrzebne i mi pomogły - dodał Milik.

Trening piłkarskiej reprezentacji PolskiKiedy i o której mecz Węgry - Polska? Czas na debiut Paulo Sousy. Transmisja TV, stream online

Kiedy i o której mecz Węgry - Polska?

W najbliższy czwartek o godz. 20:45 Polska zmierzy się z reprezentacją Węgier w Budapeszcie w pierwszym spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Milik najprawdopodobniej znajdzie się w pierwszym składzie.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Węgrami według Marcina Feddka z Polsatu Sport:
Szczęsny - Bednarek, Glik, Piątkowski - Reca (Rybus), Krychowiak, Klich (Moder), Jóźwiak (Grosicki), Zieliński - Milik, Lewandowski

Więcej o: