Paulo Sousa, nowy trener reprezentacji Polski, nagrał specjalną odezwę do kibiców

- Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej - powiedział w specjalnym filmiku Paulo Sousa, który został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Paulo Sousa zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka. - To fantastyczny piłkarz, który miał wielki charakter. To trener, który piął się w swojej karierze. Ostatnie 1,5 roku było słabsze, ale może wynikało to z tego, że poszedł do Chin, gdzie zarabiał duże pieniądze. Zawsze podobał mi się jego charakter, twardość, mentalność. Wszyscy dookoła mówili mi, że to jest top pod względem przygotowania, treningów i mentalności - powiedział Zbigniew Boniek, tłumacząc wybór 50-letniego szkoleniowca.

Zobacz wideo Boniek tłumaczy wybór Paulo Sousy. "Wykonałem kilka telefonów. Wszyscy mówili jedno"

Ten wybór został ogłoszony za pomocą filmiku, który Portugalczyk nagrał do polskich kibiców.

Dzień dobry, witam wszystkich. Jestem bardzo zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować prezesowi panu Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu zarządowi za to, że mogę podjąć to wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację narodową. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy. Drużyna ma wielki potencjał i posiada wielu klasowych zawodników. Z odpowiednią mentalnością, dyscypliną, organizacją i właściwym podejściem, razem ze mną, moim sztabem, pracownikami federacji i wsparciem całego narodu, będziemy silni. Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej. Łączy nas piłka, dziękuję i do widzenia

- powiedział Sousa.

W przeszłości zdobywał mistrzostwa Węgier (z Videotonem, 2011/12), Izraela (z Maccabi Tel Awiw, 2013/14) i Szwajcarii (z FC Basel, 2014/15) i pracował również we włoskiej Fiorentinie czy francuskim Bordeaux. 

W niedzielnej rozmowie z "La Gazzettą dello Sport" mówił o swoim spojrzeniu na futbol: - Mnie jako trenera interesuje, żeby na każdy mecz mieć pomysł. Śmieję się, że zostawiłem w Serie A pewien ślad. Widzę coraz więcej drużyn stosujących hybrydowe systemy, które wykorzystywaliśmy we Fiorentinie. Chodzi o odważnie naciskających na rywali i dynamiczne posiadanie piłki w ofensywie. Ale nie przywłaszczam sobie tego, bo już Fabio Capello powiedział, że każdy trener trochę kradnie pomysły innym. Dzisiaj włoski futbol na pewno jest bardziej kreatywny. Nie myślimy już tylko o obronie i ofensywie, ale bardziej o organizacji całej gry i stosowaniu różnych wariantów. Dzisiaj nie ma jednego sposobu na wygrywanie.

Do sztabu reprezentacji Polski dołączają ponadto:

Trenerzy asystenci:

  • Manuel Julio Cordeiro da Silva Pereira (Portugalczyk, ur. 26 sierpnia 1983 r.)
  • Victor Manuel Sánchez Lladó (Hiszpan, ur. 8 listopada 1981 r.)

Trener bramkarzy:

  • Paulo Jorge Fernandes Grilo (Portugalczyk, ur. 29 kwietnia 1969 r.)

Trenerzy przygotowania fizycznego:

  • Lluis Sala Perez (Hiszpan, ur. 1 września 1978 r.)
  • Antonio José Gómez Diaz (Hiszpan, ur. 17 września 1976 r.)

Analityk:

  • Cosimo Cappagli (Włoch, ur. 19 kwietnia 1981 r.).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.