Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co się musi stać, żeby Polska awansowała na igrzyska? Paradoksalnie jesteśmy w trudnej sytuacji!

Reprezentacja Polski po dwóch meczach fazy grupowej mistrzostw Europy U-21 ma 6 punktów i jest o krok od awansu do półfinału i wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio. Przed nami jednak piekielnie trudne zadanie - mecz z Hiszpanią, którego nie możemy przegrać. Sprawdzamy wszystkie możliwe scenariusze dotyczące ostatniej serii gier.

W środę Hiszpanie pokonali Belgów 2:1, a Polacy pokonali Włochów 1:0. Dzięki temu nasza reprezentacja objęła prowadzenie w grupie A. Analizujemy wszystkie scenariusze układu tabeli po ostatniej kolejce fazy grupowej. Do półfinału awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z 2. miejsc.

Tabela naszej grupy:

  1. Polska 6 pkt, 4-2
  2. Włochy 3 pkt, 3-2
  3. Hiszpania 3 pkt, 3-4
  4. Belgia 0 pkt, 3-5
Zobacz wideo

Scenariusz 1

Scenariusz zdecydowanie najkorzystniejszy. Polacy wygrywają swój mecz i bez oglądania się na swoich rywali wygrywa grupę z kompletem punktów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Hiszpanie to także jeden z faworytów całych mistrzostw, więc zadanie do łatwych z pewnością nie należy.

Scenariusz 2

Scenariusz, w którym także wygrywamy swoją grupę. Remisujemy z Hiszpanami i również bez patrzenia na inne wyniki zajmujemy 1. miejsce, zdobywając 7 punktów w trzech meczach.

Scenariusz 3

Polacy przegrywają z Hiszpanią, ale Włosi gubią punkty z Belgami. Przy takim układzie wyników to Hiszpanie wygrywają grupę, a Polacy muszą czekać na wyniki pozostałych spotkań, gdyż zajmą 2. miejsce.

Scenariusz 4

Polacy przegrywają z Hiszpanią, a zakładając, że Włosi pokonają Belgów, o wyniku grupy będzie decydować "mała tabela". Jeśli przegramy różnicą jednej bramki, zajmiemy wówczas 2. miejsce. Wtedy jednak będzie trzeba czekać na wyniki w pozostałych grupach, gdyż tylko zespół z najlepszym bilansem z drugich miejsc awansuje dalej.

Scenariusz 5

Polacy wysoko przegrywają z Hiszpanią, a Włosi pokonują Belgów. Wysoko, to znaczy różnicą co najmniej dwóch bramek. Przy takim układzie wyników Polacy zajmują 3. miejsce w grupie i odpadają z mistrzostw Europy U-21.

Brak awansu do półfinału wcale nie musi oznaczać braku wyjazdu na igrzyska

Istnieje jeden scenariusz, w którym brak awansu do półfinału nie oznacza braku szans na wyjazd na igrzyska. Jeśli Polacy zajmą 2. miejsce w grupie, ale wśród 4 drużyn, które zagrają o medale znajdzie się reprezentacja Anglii, drugi i trzeci zespół z 2. miejsc zagra baraż o wyjazd do Tokio. Na ten moment jednak ten scenariusz wydaje się mało prawdopodobny ze względu na to, że Anglia przegrała swój pierwszy mecz i musi ciężko walczyć, aby myśleć o awansie.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ