Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska o krok od półfinału i awansu na igrzyska. Czego nam brakuje? [SYTUACJA W GRUPIE]

Reprezentacja Polski pokonała Włochy 1:0 (1:0) w drugim meczu na mistrzostwach Europy u-21. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni prowadzą w grupie A i są o krok od awansu do półfinału. W sobotę grają z Hiszpanią mecz, który o wszystkim zadecyduje.

W niedzielę polscy młodzi piłkarze niespodziewanie pokonali Belgię 3:2, a Hiszpanie przegrali z Włochami 1:3. Po pierwszej kolejce biało-czerwoni byli na drugim miejscu w tabeli, a gospodarze wyprzedzali ich tylko lepszym bilansem bramkowym. 

Zobacz wideo

W środę Hiszpanie pokonali Belgów 2:1, a Polacy pokonali Włochów 1:0. Dzięki temu nasza reprezentacja objęła prowadzenie w grupie A.

Tabela naszej grupy:

  1. Polska 6 pkt, 4-2
  2. Włochy 3 pkt, 3-2
  3. Hiszpania 3 pkt, 3-4
  4. Belgia 0 pkt, 3-5

Terminarz naszej grupy

  • sobota, 22 czerwca:
  • Hiszpania - Polska (godzina 21:00)
  • Włochy - Belgia (godzina 21:00).

Co musi się stać, by Polacy awansowali do półfinału?

Do półfinałów mistrzostw Europy u-21 awansują zwycięzcy trzech grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca, która będzie miała najlepszy bilans punktowy i bramkowy. Dlatego najbezpieczniej byłoby dla nas zająć pierwsze miejsce w grupie. Tak się stanie, jeśli w meczu z Hiszpanią wygramy lub zremisujemy. Nasza porażka z Hiszpanią ( i jednoczesne zwycięstwo Włochów z Belgami) sprawi, że liczyć będą się bramki. Aktualnie to nasza kadra ma najlepszy bilans bramkowy.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ