Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Czechy 0:1. Lewandowski spudłował, Czech komentuje

Robert Lewandowski nie trafił z dwóch metrów do pustej bramki. Podobną sytuację wykorzystał Jakub Jankto, który zdobył jedynego gola dla Czechów. Po meczu porównał obie sytuacje.

- Mówi się, że takie sytuacje jak moja są łatwe, ale kilka minut później zobaczyłem okazję Lewandowskiego... Musiałem się skupić, choć moja sytuacja była oczywiście łatwiejsza - zaznaczył Jakub Jankto, strzelec jedynego gola, w Gdańsku cytowany przez portal idnes.cz

Zbigniew Boniek skomentował porażkę z Czechami

Robert Lewandowski znalazł się w znakomitej sytuacji. Był przed pustą bramką po ładnej dwójkowej akcji Polaków - wystarczyło dostawić nogę do lecącej do niego piłki. Napastnik reprezentacji Polski jednak nie trafił i pokazywał na nierówną murawę, przez którą miał nie trafić do bramki. W ten sposób licznik Lewandowskiego bez gola w kadrze nadal bije.

Robert Lewandowski: Nie miałem szans zareagować

- Nawet nie miałem szans zareagować. Wiadomo, że była to znakomita sytuacja na bramkę. Stworzyliśmy wiele okazji. Po stracie gola zagraliśmy dużo lepiej, graliśmy to, co powinniśmy od początku. Przede wszystkim graliśmy piłką. Ne zaczniemy grać z meczu na mecz tak jakbyśmy chcieli. Przede wszystkim musimy być cierpliwi i mam nadzieje, ze tak się niedługo stanie - powiedział Lewandowski w rozmowie z TVP.

Spotkanie z Czechami było piątym, w którym Polaków poprowadził Jerzy Brzęczek. Nasza drużyna nie odniosła jeszcze zwycięstwa, poniosła trzy porażki i zanotowała dwa remisy.

Lewandowski nie strzela, Polska nie wygrywa

Następny mecz Polacy rozegrają we wtorek, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Portugalią w ostatniej kolejce Ligi Narodów. Nasza reprezentacja spadła już z najwyższej dywizji tych rozgrywek.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ