Media: Raków się nie zatrzymuje. Kolejne dwa transfery

Raków Częstochowa zanotował w tym roku falstart, niespodziewanie przegrywając na wyjeździe z Wartą Poznań 1:2. Mistrz Polski myśli o lepszych wynikach z poszerzonym składem. W tym celu ściągnął zawodników z nieoczywistego rynku dla naszej ligi. Według najnowszych doniesień częstochowanie podpisali już długoterminowe kontrakty z dwoma piłkarzami z Afryki. Obaj są młodzieżowymi reprezentantami swojego kraju.

Według redakcji Leopard Leader Foot z Demokratycznej Republiki Konga Raków podpisał kontrakty z dwoma młodymi piłkarzami. Nowymi nabytkami mistrza Polski są Ephraïm Lombo i David Mukonkole Kabala.

Zobacz wideo Tym wielkim transferem Raków zaprzeczył swoim ideałom. Niewypał

Dwaj piłkarze z Afryki w Rakowie

Raków dokonał zimą w sumie ośmiu transferów. Najdroższym zakupem był Kenijczyk Erick Otieno ze szwedzkiego AIK za 700 tys. euro. Na liście kupionych zawodników są jeszcze Bośniak Muhamed Sahinović (FK Sarajewo, 500 tys. euro), Jakub Myszor (Cracovia, 70 tys. euro), Chorwat Matej Rodin (KV Oostende, bez odstępnego), Węgier Peter Barath (Ferencvaros, wypożyczenie) i Kacper Masiak z Zagłębia Lubin. Do tej grupy doszło właśnie dwóch wspomnianych wcześniej Kongijczyków.

Eprahim Lombo występuje na pozycji skrzydłowego, to reprezentant Demokratycznej Republiki Konga U20. Ostatnio przebywał na testach w Bazylei, ale tamtejszy klub nie zdecydował się na podjęcie współpracy. Był jednym z wyróżniających się piłkarzy na Fatshi Cup - turnieju dla młodzieżowych reprezentacji krajów Afryki Środkowej (DRK zajęła drugie miejsce, wygrał Gabon). Leopard Leader Foot określił go mianem rewelacji imprezy. Piłkarz jest uważany za jeden z większych talentów kongijskiego futbolu. Lombo grał dotychczas w kongijskim AC Ujana. Ma 20 lat.

David Mukonkole Kabala także jest młodzieżowym reprezentantem DRK, również był sprawdzany przez FC Basel. Występuje na pozycji napastnika. Wcześniej grał w kongijskim klubie JS Groupe Bazano. Ma 21 lat.

Według doniesień obaj piłkarze podpisali kontrakty z Rakowem ważne przez 3,5 roku. Najprawdopodobniej zaczną swoją przygodę w Częstochowie od występów w trzecioligowych rezerwach w celu aklimatyzacji. Ale nie można wykluczyć, że trener Dawid Szwarga zwróci na nich uwagę i będzie chciał z nimi bliżej współpracować.

W sieci krąży zdjęcie Lombo i Kabali z koszulką Rakowa i Samuelem Cardenasem, dyrektorem sportowym "Medalików".

Okienko transferowe w Polsce trwa do 22 lutego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA