Brat Cristiano Ronaldo stanie przed sądem. Jest podejrzewany o przekręt

Brat Cristiano Ronaldo - Hugo dos Santos Aveiro będzie musiał się stawić przed włoskim wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźnie wytoczono proces po tym, jak rzekomo wrobił włoską firmę w handel podrobionymi koszulkami Juventusu.

Cristiano Ronaldo nie ma chwili spokoju. Tym razem problemy dosięgnęły jego najstarszego brata Hugo dos Santosa Aveiro. Jak informuje portugalska "Nova Gente", do włoskiego sądu wpłynął przeciwko niemu akt oskarżenia o oszustwo. W latach 2018-2021, kiedy to Cristiano grał we włoskim Juventusie, jego brat miał być zamieszany w nielegalny handel podrobionymi koszulkami tego klubu.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy kochają freak fighty? "To jest zajeb***"

Brat Cristiano Ronaldo zrobił koszulkowy przekręt? Odpowie przed sądem za tysiące podróbek

Poprzez działania Aveiro na rynek miało trafić 13 tysięcy podróbek z nazwiskiem Ronaldo i numerem 7 na plecach. Problemem było to, że praktycznie niczym nie różniły się od oryginałów. Jedynym odróżniającym je elementem był logotyp. Zamiast symbolu niemieckiej firmy odzieżowej Adidas znajdywało się na nich logo Muzeum CR7, które mieści się na rodzinnej wyspie piłkarza - Maderze. Placówką zarządza zresztą nie kto inny jak właśnie jego starszy brat - Hugo.

Reprezentacja Polski Dobre wieści dla Santosa. Reprezentant Polski rozmawia o nowej umowie

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone już od 2019 r., ale dopiero teraz prokuratura w Turynie sformułowała akt oskarżenia. Sąd zbada, czy Hugo za pośrednictwem swojej spółki Mussara nie dopuścił się oszustwa przeciwko firmie Pegasus, z którą zawarł umowę na produkcję i sprzedaż koszulek, opiewającą na 538 tysięcy dolarów. Miał bowiem wprowadzić włoskiego producenta w błąd, twierdząc, że otrzymał na to zgodę Juventusu, co nie było prawdą.

Pokazali stopę Benzemy. To może być koniec walki z Lewandowskim Pokazali stopę Benzemy. To może być koniec walki z Lewandowskim

Firma Mussara zaprzecza, jakoby zawierała jakąkolwiek umowę z Pegasusem. Tymczasem producent twierdzi, że szyte przez niego fałszywki były sprzedawane również w muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze, co sugeruje, że do kontaktów biznesowych z bratem Cristiano jednak dochodziło. Termin rozprawy wyznaczono na 20 czerwca tego roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Cristiano Ronaldo opuścił Juventus latem 2021 r. i wrócił do Manchesteru United. W Anglii nie zabawił zbyt długo, bo po kontrowersyjnym wywiadzie, w którym zaatakował klub, 22 listopada 2022 rozwiązano z nim umowę. Od 1 stycznia Ronaldo jest piłkarzem saudyjskiego Al-Nassr.

Więcej o: