Santos może się cieszyć. Polak rozmawia o nowym kontrakcie. Silny klub w mocnej lidze

Karol Linetty wraz ze swoimi przedstawicielami rozmawia z Torino o przedłużeniu wygasającej 30 czerwca 2024 roku umowy - podaje "Przegląd Sportowy". Polak jest podstawowym zawodnikiem klubu z Turynu.

W tym sezonie Torino prezentuje się podobnie jak w poprzednich rozgrywkach. Wtedy zajęło 10. miejsce z dorobkiem 50 punktów. Teraz, na dwie kolejki przed końcem sezonu, zajmuje... 10. pozycję z taką samą liczbą punktów. Turyńczykom nie można więc odmówić konsekwencji, a przecież jest szansa, że zakończą ligę z lepszym rezultatem. Wciąż mogą awansować na 8. miejsce w tabeli.

Zobacz wideo Imaz: Do Poznania po zwycięstwo!

Linetty z nowym kontraktem w Torino? Do końca obecnego jeszcze rok

Karol Linetty w tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem Torino. Dopiero w końcówce sezonu stał się zawodnikiem rezerwowym i nie zagrał w pięciu z ośmiu spotkań. We wszystkich rozgrywkach uzbierał łącznie 1977 minut. To 11 najlepszy wynik w drużynie. Polak był też autorem jednej bramki w Serie A. Jego gol głową dał prowadzenie w zremisowanym 1:1 meczu z AS Romą.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pazdan kuszony wizją gry w dobrze mu znanym klubie. Oferta leży na stole Pazdan kuszony wizją gry w dobrze mu znanym klubie. Oferta leży na stole

Obecna umowa Linettego z Torino trwa do czerwca 2024 roku, ale według informacji "Przeglądu Sportowego" Polak już teraz wraz ze swoimi przedstawicielami zaczął rozmowy o nowym kontrakcie. Nie wiadomo na jak długo miałaby obowiązywać nowa umowa. 

Santos może być zadowolony. Dalej będzie korzystał z Linettego?

Z ewentualnego przedłużenia umowy przez Karola Linettego na pewno zadowolony będzie Fernando Santos. Portugalski szkoleniowiec dotychczas wystawił piłkarza Torino w obydwu spotkaniach, w których poprowadził reprezentację Polski. W obu meczach Linetty grał od pierwszej minuty. To duża zmiana w porównaniu do kadencji Czesława Michniewicza. W jej trakcie Linetty zagrał tylko w dwóch meczach Ligi Narodów, nie dostał też powołania na mistrzostwa świata w Katarze. 

*Mecz pilki noznej Czechy - Polska w Pradze Kulesza się wygadał. Tylko dlatego Santos zgodził się na występ Błaszczykowskiego

Jakie były te dwa mecze Linettego za kadencji Fernando Santosa? Pierwszy przeciwko Czechom był katastrofalny, ale tym dopasował się poziomem do innych kolegów z reprezentacji. Polacy przegrali tamto spotkanie aż 1:3. Jedna ze strat Linettego napędziła również akcję bramkową dla reprezentacji Czech. Lepiej zagrał w wygranym starciu z reprezentacją Albanii (1:0), ale był to jednak mniej wymagający rywal. Niedługo okaże się, czy Linetty zapracował w tych spotkaniach na kolejną szansę u portugalskiego trenera. W połowie czerwca reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski z Niemcami, a kilka dni później w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024 zmierzy się z kadrą Mołdawii.

Więcej o: