Transfer Milika coraz bliżej? "Arek zawsze chciał tu grać"

Arkadiusz Milik zostanie na stałe w Juventusie? Jeśli tak, spełni się cel, który założył sobie wiele miesięcy temu. - Od zawsze pragnął, by tu grać - powiedział Marco Sommella, pośrednik przy wypożyczeniu z Olympique'u Marsylia w rozmowie z Tuttomercatoweb.com.

Marco Sommella pośredniczył przy ostatnim transferze 29-letniego napastnika. Arkadiusz Milik występuje w barwach Juventusu od lata 2022 roku. Do klubu dołączył w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu z Olympique'u Marsylia. I niewykluczone, że zostanie w nim na dłużej. Według wcześniejszych doniesień władze włoskiego klubu musiałyby zapłacić około 7 milionów euro.

Zobacz wideo estujemy restaurację Arkadiusza Milika. "To jest biznes"

Arkadiusz Milik stanie się bohaterem transferu na stałe? 

Okazuje się, że opcja dołączenia do Juventusu jest czymś, na co Arkadiusz Milik czekał od dłuższego czasu. W czasie konferencji piłkarskiej w Palermo opowiedział o tym Marco Sommella. - Od zawsze pragnął, by grać w Juventusie, ale gdy opuszczał SSC Napoli, nie było warunków do przeprowadzenia bezpośredniego transferu między klubami - powiedział pośrednik przy wypożyczeniu Polaka. I niedługo później wyjaśnił, że było to spowodowane "rywalizacją między wielkimi drużynami we Włoszech". 

Sommella miał tu na myśli nie tylko rywalizację boiskową, bo i tę toczoną przez kibiców. - Spójrzcie na Anglię, gdzie Jorginho przeszedł z Chelsea do Arsenalu i nic złego się nie dzieje - podkreślił w czasie konferencji.

Iga Świątek w Indian Wells Świątek poznała rywalkę w Miami. Co za pech. Siniakova zasłoniła się ręcznikiem

Nie tylko Milik chciałby zostać w Juventusie, ale według relacji Sommelli też klub liczy na zatrzymanie napastnika. Tu jednak pojawiają się pewne problemy. - Ze strony klubu wydaje się, że są ku temu warunki, choć w tej chwili Juventus ma jeszcze inne priorytety - przyznał Włoch, nawiązując do problemów prawnych turyńskiej drużyny w związku z licznymi nieprawidłowościami finansowymi.

Spain Soccer La Liga Lewandowski na dłużej w Polsce po zgrupowaniu. Ważne wydarzenie

Arkadiusz Milik z powodu przedłużającej się kontuzji nie znalazł się na liście powołań na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera, Fernando Santosa. Napastnicy, którzy znaleźli się w kadrze na mecze eliminacyjne z Czechami i Albanią to Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Więcej o: