Sensacyjny debiut w kadrze. Może zagrać w Polska - Czechy. Chce konfrontacji z "Lewym"

David Jurasek, który po raz pierwszy w życiu został powołany do reprezentacji Czech, wyznał w wywiadzie, co sądzi o Robercie Lewandowskim i polskiej kadrze. Jak sam przyznał, nie może się doczekać.

David Jurasek to młody piłkarz występujący na co dzień w Slavii Praga. Przed rozpoczęciem eliminacji do Euro 2024 otrzymał swoje pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji Czech i jak wyznał w wywiadzie dla "iSport.cz", nie może się doczekać konfrontacji z Robertem Lewandowskim.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Czeski piłkarz o reprezentacji Polski i Robercie Lewandowskim. "Pewnych rzeczy można się domyślić"

Grający na lewej obronie Jurasek ma duże szanse na start w pierwszej jedenastce czeskiej reprezentacji w piątkowym starciu z Polską. 22-latek został zapytany o to, jak zapatruje się na grę przeciwko kapitanowi naszej kadry - Przede wszystkim bardzo nie mogę doczekać się tej konfrontacji. Lewandowski jest niesamowitym napastnikiem - przyznał w wywiadzie piłkarz.

Jurasek miał okazję już grać przeciwko polskiej drużynie, a było to niedawno, bo w tamtym roku podczas eliminacji do Ligi Konferencji Europy, kiedy to Slavia Praga wygrała w dwumeczu z Rakowem Częstochowa. Czech wypowiedział się też na temat tego, czy doświadczenie z tamtego spotkania przyda się w zbliżającym się meczu - Dlaczego nie? Polska pewnie zagra podobnie, spodziewam się tej samej gry, więc pewnych rzeczy można się domyślić - odpowiedział obrońca, po czym dodał - Z drugiej strony Polacy mają nowego trenera, może będzie miał inny pomysł na grę, każdy trener jest w czymś specyficzny. Możliwe, że nastąpią zmiany w taktyce i to odegra pewną rolę, ale możemy to przeanalizować. - dopowiedział Jurasek.

Katar 2022. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Matty Cash przed meczem Polska - Meksyk Kilkaset tysięcy złotych dla czterech reprezentantów. Wszystko za reklamę

Czeski obrońca występuje w Slavii Praga od początku 2022 roku, do której przeszedł z Mlady Boleslav. Stołeczny klub w tej chwili walczy o mistrzostwo kraju ze swoim rywalem zza miedzy, Spartą Praga. Oba zespoły idą łeb w łeb i mają tyle samo punktów w tabeli, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. 

Spotkanie Czech z Polską zostanie rozegrane na Eden Arenie, stadionie Slavii w piątek 24 marca o godzinie 20:45. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: