Media: Napoli chce ściągnąć Muciego z Legii. "Od dawna jest na liście"

Według doniesień włoskich mediów Napoli zainteresowane jest piłkarzem Legii Warszawa Ernestem Mucim. Klub Piotra Zielińskiego skupia się na poszukiwaniu młodych zawodników. Już wcześniej pozyskał Chwiczę Kwaraccheliego.

Jak podaje portal calcionapoli24.it Napoli może chcieć pozyskać piłkarza Legii Warszawa Ernesta Muciego. Ewentualny transfer 21-latka wiąże się z zadaniem, które od prezesa klubu otrzymał dyrektor sportowy Cristiano Giuntoli. Ma on poszukiwać zawodników nieznanych, którzy w przyszłości mogą być wartością dodaną dla Napoli.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Artur Boruc kończy karierę. Tajemnicze zachowanie Legii. Artur Boruc kończy karierę. Tajemnicze zachowanie Legii. "Jest zbyt ważny"

Zaskakujący transfer Napoli możliwy? Klub zainteresowany Ernestem Mucim

Wcześniej Napoli potwierdziło, że w czasie najbliższego okienka transferowego do klubu trafi 21-latek Chwicza Kwaracchelia, który grał w Rubinie Kazań czy Dinamie Batumi. Drużyna z Neapolu kontynuuje ten trend i sonduje możliwość transferu wcześniej wspomnianego Muciego.

Opisując profil piłkarza z Albanii, włoscy dziennikarze skupiają się głównie na jego ofensywnych walorach. Może on występować na wielu pozycjach w formacji ofensywnej, jest obunożny, dobrze wyszkolony technicznie i posiada dobry strzał z dystansu. Działacze klubu mogli go też obserwować w czasie starć Legii z Napoli w Lidze Europy.

Pomocnik rozegrał wówczas 80 minut na obiekcie w Neapolu oraz 23 podczas spotkania w Polsce. – Nazwisko Muci od dawna znajduje się na liście specjalnie wybranych obserwatorów Giuntoliego – podaje calcionapoli21.it

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skandal na stadionie West Hamu. Niemieccy komentatorzy zaatakowani po goluSkandal na stadionie West Hamu. Niemieccy komentatorzy zaatakowani po golu

Albańczyk w obecnym sezonie łącznie rozegrał 33 spotkania, podczas których zdobył sześć bramek i zaliczył jedną asystę. Muci trafił do Legii zimą 2021 roku i choć spodziewano się po nim o wiele więcej, póki co nie przekonał do siebie swoją grą. Nie spowodowało to jednak mniejszym zainteresowaniem jego osobą ze strony klubu z jednej z czołowych lig w Europie.

Więcej o: