Owen nie ma wątpliwości, kto powinien zdobyć Złotą Piłkę. "To byłby kryminał"

- Ponownie wygrał Bundesligę. Jego liczby są oszałamiające. To byłby prawdziwy kryminał, gdyby zakończył karierę bez Złotej Piłki na koncie. Jest wspaniałym piłkarzem - powiedział Michael Owen o Robercie Lewandowskim.

Do ceremonii, na której zostanie wręczona Złota Piłka pozostało już tylko półtora tygodnia. Już w poniedziałek 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu odbędzie się uroczysta gala magazynu "France Football".

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski chciał oddechu, to by wyjechał do Mikołajek. Nie pojmuję tego"

Markus AnfangAfera w Bundeslidze! Wszczęto śledztwo ws. trenera Werderu

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ nie ma jednego zdecydowanego faworyta, a kilku. Wśród nich znajduje się Robert Lewandowski, ale obok niego są wymieniane takie nazwiska jak Leo Messi, Karim Benzema czy Jorginho.

Im bliżej do gali "France Football", tym więcej osób ze środowiska piłkarskiego dzieli się swoimi przemyśleniami na temat rozstrzygnięcia plebiscytu Złotej Piłki. Kolejną jest były angielski piłkarz, Michael Owen, który w 2001 roku wygrał tę prestiżową nagrodę.

Jasne stanowisko Owena ws. Złotej Piłki. "Jego liczby są oszałamiające. Lewandowski jest wspaniałym piłkarzem"

Pomimo silnej konkurencji były angielski napastnik stwierdził, że Złota Piłka nie powinna w tym roku trafić w ręce Messiego i Cristiano Ronaldo. - Obaj w ciągu ostatniej dekady zdominowali plebiscyt, ale w tym roku jest bardzo otwarty - podkreślił Owen na łamach kanału telewizyjnego "Euronews".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Lewandowski miał pecha, że nie wygrał Złotej Piłki w 2020 roku, gdy odwołano plebiscyt. Są też inni kandydaci. Nie zrozumcie mnie źle. Salah miał świetny sezon, chociaż nic nie wygrał. Z drugiej strony jest Jorginho, który wygrał wszystko. Ale nie jestem pewien, czy jest wystarczająco dobry, aby być przed takim graczem jak Lewandowski, na którego prawdopodobnie bym postawił. Ponownie wygrał Bundesligę. Jego liczby są oszałamiające. To byłby prawdziwy kryminał, gdyby zakończył karierę bez Złotej Piłki na koncie. Jest wspaniałym piłkarzem - zakończył Owen.

Thomas Tuchel mógł zostać trenerem Bayernu MonachiumThomas Tuchel mógł prowadzić Lewandowskiego. Niemcy zdradzają szczegóły

Plebiscyt Złotej Piłki powstał w 1956 roku. Finałowa lista w 2021 roku liczy 30 nazwisk piłkarzy, a dziennikarze z całego świata głosują na najlepszego z nich na podstawie trzech kryteriów: indywidualnych i drużynowych występów w ciągu roku, klasy piłkarza oraz ogólnej oceny kariery danego zawodnika. Gracz, który zajmie na liście pierwsze miejsce otrzyma od każdego dziennikarza sześć punktów, za drugie cztery punkty, za trzecie trzy, za czwarte dwa, a za piąte jeden.

Więcej o: