Niemcy mają dość. Dają Polakowi ostatnią szansę. "Niewypał"

Dawid Kownacki od dłuższego czasu rozczarowuje w barwach Fortuny Düsseldorf. Według "Bilda" dochodzący po do siebie po kontuzji piłkarz ma dostać wiosną ostatnią szansę od klubu. "Musi odpalić w drugiej połowie sezonu" - czytamy.

Dawid Kownacki dołączył do Fortuny Düsseldorf zimą sezonu 2018/2019. Niemiecki klub zapłacił za niego rekordową kwotę 6,75 mln euro, wierząc, że napastnik stanie się jedną z gwiazd zespołu. Jednak po dobrym pierwszym półroczu jego pobyt to spore rozczarowanie. Pojawia się coraz więcej głosów dotyczących tego, że Fortuna straciła do niego cierpliwość. 

Zobacz wideo Co Polska musi zrobić, żeby pojechać na mundial? Baraże grozy i wielkie pieniądze

Kownacki przed ostatnią szansę w Fortunie. "Musi odpalić w drugiej połowie sezonu"

"Bild" podał, że po wyleczeniu kontuzji zerwania więzadeł Kownacki otrzyma ostatnią szansę od klubu na zaprezentowanie swojego potencjału. Dziennik określił go mianem "Flop-Stuermer" - co można przetłumaczyć jako "napastnik niewypał" "To prawdopodobnie ostatnia próba uruchomienia go" - czytamy.

Robert Lewandowski i Thomas MuellerMueller wyśmiał Lewandowskiego na Twitterze. Po chwili brutalny nokaut

Kiedy ona nastąpi? Na razie Kownacki dochodzi do siebie po poważnej kontuzji. - Rozpoczął rehabilitację w Polsce, bardzo blisko swojego domu. Jesteśmy w bliskim kontakcie z lekarzami. Dawid przyjeżdża na nasze domowe mecze, a potem jest tu badany - powiedział trener zespołu Uwe Klein. Gotowy do gry ma być podczas zimowego zgrupowania Fortuny. Wiele więc wskazuje na to, że runda wiosenna ma być dla niego ostatecznym testem. "Musi odpalić w drugiej połowie sezonu" - napisał wprost "Bild". 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Dawid Kownacki zerwał więzadła w kolanie we wrześniu tego roku. Przed urazem zagrał w pięciu meczach ligowych Fortuny Düsseldorf, w większości wszedł na murawę w końcówkach spotkań jako rezerwowy. W niemieckim klubie zagrał jak dotąd w 65 meczach, w których strzelił 12 goli. Jego kontrakt z 12. zespołem 2. Bundesligi obowiązuje do czerwca 2023 roku. 

Więcej o: