• Link został skopiowany

Największy Robert Lewandowski na świecie! Spektakularny widok w Dubaju

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem 2020 roku na gali Globe Soccer Awards w Dubaju. A na koniec ceremonii mógł zerknąć z dumą na najwyższy budynek świata - Burj Khalifa - gdzie nie tylko odebrał nagrodę, ale zobaczył też swoją wielką podobiznę.
Robert Lewandowski
screen/Eleven Sports

- To trofeum bardzo dużo znaczy. Dziękuję trenerowi, kolegom z drużyny, mojej rodzinie, mojej żonie. Ale też mojemu ojcu, którego już z nami nie ma. Nie doczekał moich największych sukcesów, ale patrzy teraz na wszystko z góry - mówił wzruszony Robert Lewandowski, który w niedzielę został wybrany najlepszym piłkarzem 2020 roku na gali Globe Soccer Awards w Dubaju.

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie [ELEVEN SPORTS]

Na zakończenie gali, która w niedzielę odbyła się Burj Khalifa, a więc w najwyższym budynku na świecie (828 metry), na telebimach pokazano wszystkim laureatom, jak wygląda wieżowiec z zewnątrz. I Lewandowski mógł wtedy spojrzeć na niego z dumą, bo na budynku wyświetlona została jego olbrzymia podobizna.

Wieżowiec Burj Khalifa, którego nazwa pochodzi od imienia szejka Chalify ibn Zajida Al Nahajjana, obecnego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, został oficjalnie otwarty dziesięć lat temu. Budynek ma aż 163 piętra, a koszt jego budowy wyniósł 1,5 miliarda dolarów.

Globe Soccer Awards 2020 - lista laureatów 

  • Piłkarz roku: Robert Lewandowski
  • Klub roku: Bayern Monachium
  • Trener roku: Hansi Flick
  • Piłkarz XXI w.: Cristiano Ronaldo
  • Klub XXI w.: Real Madryt
  • Trener XXI w.: Josep Guardiola
  • Agent XXI w.: Jorge Mendes
  • Nagrody specjalne: Gerard Pique i Iker Casillas
  • Najlepszy klub Bliskiego Wschodu: Al Ahly Kair (Egipt)
Sport.pl Live
Sport.pl Live .



Więcej o:

Komentarze (26)

Największy Robert Lewandowski na świecie! Spektakularny widok w Dubaju

byann
5 lat temu
Nie polecam wchodzenie na Burj Khalifa, bo jest naprawdę imponujący, a tylko stamtąd go nie widać ;). Dookoła same blokowiska.
thedymero
5 lat temu
Świat stanął na głowie. Rozumiem czcić tak wielkich naukowców, pisarzy, wynalazców, a nie przygłupich kopaczy piłki, którym ciężko przychodzi sformułowanie kilku poprawnych zdań w wywiadzie telewizyjnym. Takiego Haalanda małpa ograłaby w warcaby.
claudiusz
5 lat temu
lewy ubrany jak kelner-burak ... bialy smoking tez jest elegancki pod warunkiem ze wystepuje tylko bialy kolor i sniezno-biala muszka... ale lewy to nowobogacki i w tej marerii jest burakiem...
karo80.0
5 lat temu
Who cares? Nadal mowa jest tylko o głupawych, wyżelowanych kopaczach szmacianki...
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).