Francuzi wybrali najlepszych sportowców. Lewandowski i Świątek w czołówce, ale szerokiej

Francuzi znów nie docenili Roberta Lewandowskiego. Tym razem Polak zajął dopiero szóste miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca 2020 roku dziennika "L'Equipe".

Wśród mężczyzn wygrał Lewis Hamilton. Brytyjski mistrz Formuły 1 zebrał 1866 punktów. 1660 punktów mniej uzyskał Robert Lewandowski, który był szósty. Kapitana reprezentacji Polski wyprzedzili także tenisista Rafael Nadal, koszykarz LeBron James, skoczek o tyczce Armand Duplantis i kolarz Julian Alaphilippe. 

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek"

Wśród pań najlepsza była biathlonistka Marta Olsbu Roeiseland. Siódme miejsce zajęła Iga Świątek, zwyciężczyni tegorocznego Roland Garros. W głosowaniu brali udział dziennikarze francuskiego dziennika. "L'Equipe" wybiera najlepszych sportowców roku od 1975 roku.

Lewandowski dopiero szósty

Wcześniej magazyn "France Fooball" postanowił nie przyznawać w tym roku nagrody Złotej Piłki, tłumacząc się pandemią. Wybrano za to "Drużynę Marzeń". Nie było w niej Roberta Lewandowskiego, którego kapituła nie umieściła nawet w gronie 10 zawodników, na których można było głosować na pozycji środkowego napastnika. 

Mimo to Lewandowski w tym roku seryjnie zdobywa indywidualne wyróżnienia. Polak otrzymał najważniejsze nagrody na świecie, FIFA The Best i dla piłkarza roku UEFA, a my wyróżniliśmy go tegorocznej edycji naszego plebiscytu „Ikona Futbolu”. Ale laury dla 32-latka wcale nie muszą się kończyć. Bo niewykluczone, że w jego ręce trafi też trofeum za wygranie plebiscytu Globe Soccer Awards, którego wyniki zostaną ogłoszone na niedzielnej gali w Dubaju. Transmisja z gali od 15:30 w Eleven Sports 1. 

Więcej o: