Wielka afera z ustawianiem meczów na Ukrainie! 35 klubów. Piłkarze, sędziowie, prezesi

35 ukraińskich klubów zostało oskarżonych o korupcję. We wtorek służby przeprowadziły wielką akcję i zatrzymały około 50 osób. Piłkarzy, trenerów, sędziów i prezesów - poinformowało 'BBC'.

22 maja przejdzie do historii ukraińskiego futbolu. Specjalne służby przeszukały 50 pomieszczeń w dziewięciu obwodach całej Ukrainy. Wszystko w ramach śledztwa w sprawie pięciu zorganizowanych grup przestępczych, które są odpowiedzialne za ustawianie meczów na Ukrainie.

Mieli oni obstawiać dokładne wyniki meczów ligi ukraińskiej na terenie Azji. Zarabiali nawet do pięciu milionów dolarów.

Oskarżonych klubów jest 35, ale nie ma wśród nich dwóch najbardziej utytułowanych: Szachtara Donieck i Dynama Kijów. Zatrzymani zostali piłkarze, trenerzy, sędziowie i prezesi - informuje anonimowe źródło z Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej.

Akcja została przeprowadzona na cztery dni przed wielkim finałem Ligi Mistrzów, który odbędzie się na stadionie w Kijowie. O trofeum Champions League powalczą w sobotę 26 maja Real Madryt i Liverpool. Mecz o godz. 20.45.

W 2015 roku wprowadzono na Ukrainie tzw. prawo Pawałenko, które, na wzór polskiego prawa z 2003 roku, kryminalizuje oszustwa w sporcie.

Więcej o: