PZPN przyznał licencje klubom Ekstraklasy

Wszystkie drużyny, które występują obecnie w Lotto Ekstraklasie, otrzymały licencję na następny sezon - zadecydowała Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Choć wszystkie zespoły mogą pochwalić się licencją, na część klubów nałożone zostały nadzory finansowe i infrastrukturalne. Pierwsze dotyczą Śląska Wrocław, Korony Kielce, Lechii Gdańsk i Wisły Płock, natomiast drugie Górnika Zabrze. Wisła Kraków znalazła się w obu kategoriach.

– Jakość i kompletność przedstawianych informacji była na wysokim poziomie i chcemy kluby za to pochwalić. Widzimy, że wprowadzone procesy i otwarta komunikacja z klubami procentuje w podniesieniu jakości wniosków licencyjnych. Oczywiście mieliśmy pewne zastrzeżenia, co do niektórych klubów związanych z kryteriami infrastrukturalnymi i finansowymi. Niemniej jednak wszystkie kluby obecnie grające w LOTTO Ekstraklasie otrzymały licencję na kolejny sezon rozgrywkowy - tłumaczył Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN Krzysztof Rozen.

Komisja przyznała również licencje na udział w rozgrywkach UEFA wszystkim klubom, które już zapewniły sobie grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Europy.

Ekstraklasa. Nie będzie fety na stadionie Lecha, jeśli Legia zostanie mistrzem. "Nie byłoby to święto dla nikogo"[ZAPINAMYPASY.PL]

Więcej o: