Sędzia, który kopnął piłkarza w meczu PSG, wytłumaczył swoje zachowanie

Do kuriozalnej sytuacji doszło w niedzielnym spotkaniu Ligue 1 pomiędzy Nantes i PSG (0:1). W końcówce spotkania sędzia został przewrócony przez jednego z zawodników gospodarzy, po czym kopnął go, a następnie pokazał mu czerwoną kartkę. Teraz wytłumaczył swoje zachowanie.

Do sytuacji doszło w doliczonym czasie gry. Pędzący za akcją swojego zespołu Diego Carlos przez przypadek zderzył się z Tonym Chapronem sędziującym spotkanie, który w efekcie się przewrócił, a następnie zareagował bardzo zaskakująco - szybko wstał i kopnął piłkarza, po czym zdecydował się pokazać mu czerwoną kartkę.

Po meczu pojawiło się wiele głosów krytykujących zachowanie Chaprona.. - Nie chcę wierzyć, że zrobił to celowo. Otrzymałem kilkanaście wiadomości z całego świata i wszyscy pisali, że to jakiś żart - mówił Waldemar Kita, prezes Nantes.

Arbiter sam zdecydował się publicznie wytłumaczyć swoje zachowanie. - Kiedy zderzyłem się z Diego Carlosem, poczułem ostry ból w miejscu, w którym wcześniej miałem kontuzję. W okropnym odruchu wyciągnąłem nogę w kierunku zawodnika. To był niezdarny i niewłaściwy gest - powiedział.

Komentarz sędziego wywołał lawinę komentarzy kibiców i internautów:

45-latek już został zawieszony przez francuską federację. Na razie wiadomo tyle, że nie poprowadzi środowego meczu Angers SCO z ES Troyes w 21. kolejce Ligue 1. Następnie zostanie wezwany na przesłuchanie. 

Więcej o: