Bartosz Salamon przeszedł operację. Reprezentant Polski będzie grał w specjalnej masce

Bartosz Salamon przeszedł operację złamanej kości policzkowej. Reprezentant Polski nabawił się bolesnej kontuzji w ostatnim meczu ligowym Spal z Fiorentiną (1-1).

Remisując w niedzielę z wyżej notowaną Fiorentiną piłkarze Spal sprawili małą niespodziankę. Drużyna Leonardo Sempliciego znajduje się bowiem w dolnej części tabeli, tuż nad strefą spadkową, a jej głównym zadaniem w tym sezonie będzie utrzymanie się w Serie A.

Gospodarze prowadzili nawet w niedzielnym spotkaniu z Fiorentiną po bramce Alberto Paloschiego w 43. minucie. W drugiej połowie, już bez udziału Bartosza Salamona, goście wyrównali za sprawą trafienia Federico Chiesy.

Salamon doznał złamania kości policzkowej w jednym ze starć z rywalem. Reprezentant Polski musiał przedwcześnie opuścić plac gry, a w jego miejsce pojawił się Marios Oikonomou.

We wtorek 26-latek przeszedł operację, o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze:

Aktualnie Polak czeka na odlew specjalnej maski, która umożliwi mu trening i grę w normalnym trybie.