Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Kuba Błaszczykowski na wylocie z Wolfsburga?

Jak poinformował niemiecki "SportBild", Kuba Błaszczykowski odejdzie niebawem z VfL Wolfsburg. 31-letni reprezentant Polski ma ponoć oferty z LOTTO Ekstraklasy.

Błaszczykowski dołączył do zespołu "Wilków" latem ubiegłego roku. Polak był ważnym ogniwem drużyny, o czym mogło świadczyć dzierżenie opaski kapitana. Z upływem czasu grał jednak coraz mniej, a cały Wolfsburg zawodził na całej linii. Klub ledwo utrzymał się w Bundeslidze po wygranym barażu z Eintrachtem Brunszwik.

"SportBild" podaje, że na Volkswagen Arena zajdzie rewolucja kadrowa i wielu zawodników pożegna się niebawem z klubem. Jednym z nich ma być właśnie Błaszczykowski. Odejść mogą nie tylko piłkarze, ale także dobrze zarabiający pracownicy, ponieważ odbędzie się intensywne cięcie płac.

Błaszczykowski ma kontrakt ważny do 2019 roku, ale jego odejście jest niemal przesądzone. Nie wiadomo, jaka drużyna będzie kolejnym przystankiem reprezentanta Polski, ale mówi się, że otrzymał kilka ofert z LOTTO Ekstraklasy. Należy pamiętać, że zimą interesowała się nim Legia Warszawa.