MŚ 2014. Power Ranking. Francja namiesza?

Brak w reprezentacji trójkolorowych Francka Riberyego paradoksalnie może drużynie pomóc. Widać to choćby na przykładzie ostatniego meczu, w którym Francuzi pokazali swoją siłę, dzięki czemu awansowali w Power Rankingu mistrzostw świata. W czołowej czwórce kosmetyczne zmiany. Niemcy wyprzedzili Hiszpanię.

A ty kogo uważasz za faworyta? Stwórz drużynę już dziś i Wygraj Mundial ?

Pierwsza czwórka trzyma się twardo

- Nie możemy oszukiwać ludzi i mówić, że jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczęcia mistrzostw świata - mówił po minimalnym zwycięstwie z Serbami brazylijski napastnik Fred. Gospodarze mistrzostw długo męczyli się w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami i ograli Serbię zaledwie 1:0. Zaledwie, bo kibice canarinhos oczekują od drużyny dużo więcej. Mimo to, Brazylia pozostaje faworytem numer jeden mundialu.

Dobrą dyspozycję tuż przed mundialem prezentują Argentyńczycy, którzy po golach Alvareza i Messiego pokonali Słowenię 2:0. Swój mecz wygrali inni główni faworyci do tytułu Hiszpanie (2:0 z Salwadorem), ale to Niemcy, którzy strzelili aż sześć goli Armenii, zasłużyli na awans i znów wskakują do czołowej trójki naszego rankingu.

Ribery nie gra, a Francja... błyszczy

Choć w Brazylii nie zagra gwiazda reprezentacji Francji Franck Ribery, to wynik ostatniego sparingu trójkolorowych pokazał, że absencja lidera wcale tak bardzo kadrze zaszkodzić nie musi. Paradoksalnie brak skrzydłowego Bayernu może Francji wyjść na dobre .

Podobnie jest z Kolumbią, która bez Falcao wciąż pozostaje w gronie dziesięciu faworytów . Absencja najlepszego piłkarza w zespole Jose Pekermana nie przekreśla szans drużyny. W ostatnich przedmundialowych próbach Kolumbia jednak nie zachwyciła, bo zremisowała z Senegalem 2:2 i pokonała Jordanię 3:0.

Na kilka dni przed startem mistrzostw, dobrze czują się Portugalczycy, którzy ograli Meksyk 1:0. Wciąż nie wiadomo, czy w pierwszym meczu przeciwko Niemcom wystąpi Cristiano Ronaldo , ale wydaje się, że nawet bez swojej gwiazdy piłkarze Paolo Bento będą mocni.

Co się dzieje z reprezentacją Włoch? Kadra Cesare Prandellego zremisowała niedawno z Luksemburgiem, ale to nie wszystko. Okazuje się, że z 15 ostatnich meczów sparingowych, Włosi wygrali zaledwie jeden! Istnieje jednak przekonanie, że po prostu nie przykładają się w ostatnich latach do meczów bez stawki. W naszym rankingu spadli na 9. miejsce, ale z przekreślaniem wicemistrzów Europy wstrzymamy się do meczów grupowych.