NARTY WE WŁOSZECH

 • Cztery cuda włoskich gór, które musisz poznać
 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 7] Dolina Aosty

  Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 7] Dolina Aosty

  To najmniejsza i najbardziej górzysta prowincja Włoch - dolina leżąca u stóp Montblanc, Monte Rosa i Matterhorn. Ponad 60% terytorium regionu leży na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., a 30% to tereny chronione - rezerwaty i parki przyrody. Dolina Aosty to piękne alpejskie widoki i 800 km tras narciarskich o rożnych stopniach trudności. Jednocześnie region nie jest jeszcze tak popularny jak Trentino czy Dolomiti Superski, co ucieszy ceniących sobie spokój.

 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 6] Piemont

  Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 6] Piemont

  Wyjazdy na narty do Piemontu nie są zbyt popularne wśród Polaków z jednego, prozaicznego powodu. Z naszego kraju jest tam piekielnie daleko. Najbliższe stacje znajdują się w odległości ponad 1500 km od Warszawy. "Gwiazda" regionu, czyli Sestriere to już prawie 1800 km do pokonania. Piemont leży najbliżej Francji i taki też jest jego charakter. Bramą do zachodnich ośrodków jest Turyn - miasto w którym w 1899 roku powstała firma FIAT.

 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 5] Południowy Tyrol

  Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 5] Południowy Tyrol

  Süd Tirol albo Alto Adige to region trudny do określenia kulturowego. Niby Włochy, a nieraz ciężko porozumieć się tutaj po Włosku. Historia regionu jest, mówiąc delikatnie, zawiła. Do końca I Wojny Światowej cały Tyrol był częścią Austrii. Później jego południowa część została przyłączona do Włoch, ale języka którym posługiwali się mieszkańcy nie dało się zmienić z dnia na dzień. Do dziś, zwłaszcza wysoko w górach, mieszkańcy mówią często po niemiecku albo sobie tylko zrozumiałą lokalną gwarą. Bardziej niż Włochami czy Austriakami, czują się po prostu Południowymi Tyrolczykami.

 • 4 doliny narciarskie Dolomitów, w których chcesz być tej zimy
 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 4] Trentino czyli Trydent

  Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 4] Trentino czyli Trydent

  Trentino to najpopularniejszy, gigantyczny region narciarski we Włoszech. Niewielu jest narciarzy w Polsce którzy przynajmniej nie słyszeli o Val di Sole czy Fiemme. W sezonie zimowym 2011/12 na tygodniowy urlop przyjechało tu ponad 500 tysięcy turystów z Polski! (oficjalne dane departamentu turystki Trentino). Właśnie tu znajduje się słynna Dolina Słońca z Madonną Di Campiglio czy Andalo. W sumie 800 km tras, 235 wyciągów i 25 snowparków

 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 3] Lombardia czyli Livigno, Mediolan i jezioro Garda

  Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 3] Lombardia czyli Livigno, Mediolan i jezioro Garda

  Lombardia to najbogatszy i gospodarczo najbardziej rozwinięty region Włoch. Równocześnie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Stolicą regionu jest Mediolan, a oprócz Alp, turyści chętnie odwiedzają tutejsze jeziora (Garda, Como, Maggiore i Iseo). Narciarsko Lombardia to przede wszystkim dwa duże ośrodki: Livigno oraz Bormio.

 • Włochy, narty, słońce i freeski? Livigno!

  Włochy, narty, słońce i freeski? Livigno!

  Livigno to miejscowość, w której w kwietniu prawie zawsze świeci słońce, dookoła wszyscy mówią po polsku, a obiad można jeść na świeżym powietrzu i w krótkim rękawku, mimo wysokości 3000 m n.p.m. i ośnieżonych stoków dookoła. Tak wygląda okres freeski we włoskim miasteczku położonym tuż przy granicy z Szwajcarią. 115 km dobrze przygotowanych tras, potężne snowparki i strefa bezcłowa napędzająca legendarne apres ski.

 • Przegląd narciarskich regionów Włoch [cz. 1] Friuli Wenecja Giulia
 • Free Ski - taniej na narty do Włoch