Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Niemieckie media: Goetze, ty bogu piłki nożnej

Euforia w Niemczech po zdobyciu mistrzostwa świata przez drużynę Joachima Loewa. ?Goetze wybawca. Wyczarował Niemcom czwartą gwiazdkę?

"Misja została zrealizowana, sen się spełnił. Niemcy są po raz czwarty mistrzami świata" - pisze na swojej stronie internetowej telewizja RTL i podkreśla, że Niemcy są pierwszym mistrzem świata z Europy, który zdobył tytuł w Ameryce Południowej.

"Dramatyczne zwycięstwo w finale" - pisze Spiegel. "Taaaaak. To jest tytuł! Niemcy po raz czwarty mistrzami świata. Mario Goetze strzelił decydującego gola".

Niemieckie media zgodnie podkreślają, że bohaterem finału piłkarskich mistrzostw świata został Mario Goetze. 22-letni rezerwowy strzelił Argentynie jedynego gola. "Jesteśmy mistrzami! Dzięki Goetzemu!" - napisano na stronie "Sueddeutsche Zeitung". Ta gazeta, ale i wiele innych portali szybko wykorzystały nazwisko zdobywcy "złotej bramki", aby sparafrazować zwrot "Gott sei Dank", czyli "dzięki Bogu", na "Goetz sei Dank".

"Decydujący gol w dogrywce. To wystarczyło" - pisze "Die Zeit". "Wybawca Goetze, Niemcy mistrzami świata" - "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Wojowniczy Schweinsteiger, wybawca Goetze, zawsze na ratunek Neuer - tak "Focus" pisał o bohaterach mundialu.

"Goetze, ty bogu piłki nożnej. Jesteśmy mistrzami świata" - krzyczy "Bild". "Wreszcie, jest czwarta gwiazdka" - pisze "Die Welt", nawiązując do czwartego mistrzostwa.

Loew na tym samym poziomie co Cesarz - czytamy w Sueddeutsche Zeitung, która wylicza trenerów, którzy poprowadzili reprezentację Niemiec do mistrzostwa świata. Oprócz Beckenbauera i Loewa trenerami zwycięskich drużyn byli Sepp Herberger i Helmut Schoen.

Portal kicker.de również podkreślał dobre przygotowanie rywali. "Gol marzeń Goetzego rozstrzygnął nerwowy kryminał. Po 120 minutach gry intensywnej, choć nie zawsze na najwyższym poziomie, przeciwko twardym Argentyńczykom. Niemcy są po raz czwarty mistrzami świata. Na reprezentacyjnej koszulce będą w przyszłości cztery gwiazdki, a Joachim Loew przejdzie do historii jako selekcjoner najlepszej jedenastki globu" - podsumował fachowy magazyn piłkarski.

Zobacz wideo

Niemcy świętują z pucharem i dziewczynami, płacz pokonanych [ZDJĘCIA]

Więcej o: