EuroBasket: Gortat nie może doczekać się gry z Wójcikiem

- W końcu będę mógł zagrać z Adamem Wójcikiem. Miałem okazję go oglądać w grze, ale nigdy nie graliśmy wspólnie. Nie mogę się tego doczekać - mówił na konferencji prasowej reprezentacji Polski koszykarzy w Warszawie Marcin Gortat

We wtorek Komitet Organizacyjny EuroBasket 2009 Poland oficjalnie zainaugurował współpracę z dostawcą samochodów - firmą Renault oraz dostawcą wody - firmą Staropolanka. Na konferencji obecna była cała reprezentacja Polski razem ze sztabem szkoleniowym.

Zabrakło jedynie Davida Logana, który w tym czasie odbierał akt nadania obywatelstwa i Macieja Lampe, który dołączy do kadry 7 sierpnia.

- W końcu będę mógł zagrać z Adamem Wójcikiem. Miałem okazję go oglądać w grze, ale nigdy nie graliśmy wspólnie. Nie mogę się tego doczekać. - cieszył się Marcin Gortat, który już wkrótce dołączy do trenujących kolegów. - Jeszcze nie mam jego koszulki, ale obiecał mi, że po turnieju jedną mi da - dodał.

Trener Muli Katzurin zapowiedział, że mimo mocnego składu, w naszej reprezentacji nie będzie gwiazd, ale prawdziwy zespół. - Musimy tworzyć kolektyw, bez tego nie będziemy w stanie osiągnąć sukcesu na EuroBaskecie - tłumaczy Katzurin. - Liczę na polskich kibiców z nimi będzie nam łatwiej, a wiem, że bilety świetnie się sprzedają - zakończył Adam Wójcik, najbardziej doświadczony polski zawodnik.

Maciej Lampe przyjedzie na 100 procent - czytaj tutaj ?

Copyright © Agora SA