EuroBasket: Wielka Brytania bez swoich gwiazd z NBA

Luol Deng i Ben Gordon nie zagrają na Eurobaskecie w Polsce. Deng nie dostał zgody Chicago Bulls, bo nie wyleczył jeszcze kontuzji goleni i kości strzałkowej.

Deng zapowiedział jednak, że pojawi się na treningach z kadrą, będzie wspierał swoich kolegów. - To była trudna decyzja, ale jedyna słuszna jaką mogłem podjąć, bo moje zdrowie jest najważniejsze - tłumaczy Deng. Wierzy on jednak, że Wielka Brytania, mimo osłabienia odegra poważną rolę na EuroBaskecie.

Ben Gordon, który podczas letniego okienka transferowego podpisał kontrakt z Detroit Pistons, stwierdził, że musi poznać nowy klub i dlatego nie zagra na mistrzostwach w Polsce. Nie jest to zaskoczenie, bo Gordon konsekwentnie odmawia gry dla reprezentacji Wielkiej Brytanii.

Zdaniem Denga mimo braku zawodników z NBA Wielka Brytania dalej może być uznawana za czarnego konia turnieju. - - Mamy wielu dobrych zawodników, którzy będą chcieli pokazać się z dobrej strony. Narobimy sporo zamieszania i będzie głośno o tej drużynie - mówi zawodnik Chicago Bulls.

Brytyjczycy zagrają w grupie C w Warszawie. Ich rywalami będą Hiszpania, Serbia oraz Słowenia. Są to potencjalni rywale Polski w drugiej fazie turnieju.

Logan odebrał polski paszport - czytaj tutaj ?

Więcej o: