EuroBasket: Hiszpanie bez Rodrigueza

Berni Rodriguez nie zagra na wrześniowym Eurobaskecie w Polsce. Rzucający Unicaji Malaga musiał zrezygnować z powodu kontuzji kostki.

Rodriguez urazu doznał podczas półfinałowego meczu ligi ACB z Barceloną, ale spodziewano się, że na Eurobasket w Polsce będzie gotowy. - To naprawdę wielka szkoda, bo to było moje marzenie. Po rozmowach z lekarzami uznałem, że nie warto ryzykować - mówił Rodriguez na konferencji prasowej.

Rodriguez był ważnym gracze w rotacji reprezentacji Hiszpanii w ostatnich latach. Z kadrą zdobył złoto na mistrzostwach świata w 2006 roku w Japonii oraz srebra na Eurobaskecie 2007 oraz Igrzyskach w Pekinie w zeszłym roku.

To już drugi podstawowy gracz reprezentacji Hiszpanii, który na turnieju w Polsce nie zagra. Pod koniec czerwca swoją rezygnację ogłosił Jose Calderon, rozgrywający Toronto Raptors, który ma latem przejść operację.

Hiszpanie zagrają w grupie C w Warszawie. Ich rywalami będą Serbia, Słowenia oraz Wielka Brytania. Są to potencjalni rywale Polski w drugiej fazie turnieju.

Logan odebrał polski paszport - czytaj tutaj ?

Więcej o: