Sport.pl

Kolarstwo. Paryż - Roubaix. Michael Goolaerts stracił przytomność. Lekarze walczą o życie Belga

Dramat na trasie kolarskiego wyścigu Paryż - Roubaix. Michael Goolaerts, 22-letni belgijski kolarz walczy o życie. Stracił przytomność, a lekarze stwierdzili zatrzymanie akcji serca.

Michael Goolaerts został natychmiast przetransportowany helikopterem do szpitala. Lekarze walczą o życie Belga. Dramat rozegrał się 150 kilometrów przed metą. Kolarz zespołu Verandas Willems zasłabł po tym jak brał udział w kraksie na drugim sektorze bruku. Leżał nieruchomo na poboczu.

Lekarze stwierdzili zatrzymanie akcji serca, ale po udanej reanimacji przywrócili akcję serca u belgijskiego kolarza. Informację potwierdził zespół Belga w rozmowie z "L'Equipe".

Wyścig Paryż-Roubaix to jeden z najtrudniejszych wyścigów kolarskich świata. Nazywany jest piekłem północy lub królową klasyków. Z profilu niemal zupełnie płaski, ale z 257 kilometrów trasy, blisko 55 wiedzie przez brukowane drogi, zbudowane z kamienia polnego.

Na starcie "piekła północy" stanęło 175 kolarzy, w tym dwóch Polaków: Maciej Bodnar i Przemysław Kasperkiewicz.

Więcej o piekielnym wyścigu przeczytacie TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (10)
Kolarstwo. Paryż - Roubaix. Michael Goolaerts stracił przytomność. Lekarze walczą o życie Belga
Zaloguj się
 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 5 razy -1

  Na Eurosporcie co chwilę leciały reklamy tego wyścigu z urywkami kraks z poprzednich lat. Chyba o to w tym chodzi. W tym roku nawet ofiara śmiertelna, więc za rok większa oglądalność.

 • pawel.lewski

  Oceniono 2 razy -2

  "...przywrócili akcję serca u belgijskiego kolarza."
  Całę szczęście, że u tego samego co stracił przytomność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX