Tour de France. Wielka kraksa, trzech kolarzy w szpitalu, lider ucierpiał

Takiej kraksy w kolarstwie dawno nie było. Ok. 60 km przed metą trzeciego etapu Tour de France zderzyło się kilkunastu kolarzy, w tym lider wyścigu Fabian Cancellara. Sędziowie wstrzymali wyścig na kilkanaście minut.

W wypadku uczestniczyło około tuzina zawodników, w tym lider klasyfikacji generalnej, Szwajcar Fabian Cancellara. Z Polaków w kraksie brał udział Bartosz Huzarski, ale nic mu się nie stało i jedzie dalej. Z powodu obrażeń z rywalizacji wycofali się Holendrzy Tom Dumoulin (Giant) i Laurens Ten Dam (LottoNL) oraz Australijczyk Simon Gerrans (Orica Greenedge), a także Francuz William Bonnet (FDJ).

Sędziowie zdecydowali o wstrzymaniu rywalizacji. Neutralizacja wyścigu była konieczna, ponieważ personel medyczny przeznaczony do obsługi rywalizacji pomagał poszkodowanym i brakowało pojazdów ubezpieczających pozostałych uczestników.

Trasa trzeciego etapu prowadziła z miejscowości Anvers do Huy w Belgii i liczyła prawie 160 km. Po sprinterskim finiszu na podjeździe triumfował Joaquim Rodriguez - pokonał Christophera Froome'a - ale to jego rywal został nowym liderem wyścigu.

Ze swojej jazdy może być zadowolony Michał Kwiatkowski. Polak bardzo ciężko pracował po neutralizacji na czele peletonu, wspierał Tony'ego Martina, który walczył o etapowe zwycięstwo i żółtą koszulkę lidera. Kwiatkowski odpuścił kilometr przed metą. Po trzech etapach w klasyfikacji generalnej jest na 19. miejscu. 71. w "generalce" jest Bartosz Huzarski, 72. Rafał Majka, a 82. Michał Gołaś.

Wielka kraksa w Tour de France. Lider ucierpiał, trzech kolarzy w szpitalu [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: