To już dziś! Otwarcie siłowni, klubów fitness i stadionów. Co się zmieniło?

Od piątku 28 maja poluzowane zostały kolejne obostrzenia sanitarne. Otwarte zostały kryte obiekty sportowe (siłownie, kluby fitness, baseny), na których będzie mogło pojawić się 50 procent publiczności.

W związku z poprawiającą się sytuacją pandemiczną w Polsce rząd wprowadza w życie kolejne etapy luzowania obostrzeń. Plan luzowania obostrzeń na maj przedstawił premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na konferencji prasowej 28 kwietnia. - Dane o liczbie zakażeń pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. To ostrożny optymizm - podkreślał premier.

Zobacz wideo Piłkarze polskiej reprezentacji już się zaszczepili

Od 28 maja kolejne luzowanie obostrzeń w sporcie. Kibice wracają na kryte obiekty

Początkowo kolejny etap luzowania obostrzeń miał nastąpi 29 maja, ale przedstawiciele rządu postanowili przesunąć go o jeden dzień. Od 28 maja więc nastąpi długo wyczekiwany powrót branży fitness. Wszystkie kryte obiekty sportowe w tym siłownie, kluby fitness i baseny mogą zostać otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązywał będzie na nich limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. 

Piotr Zieliński w kadrze gra słabiej niż w klubie? Włoski ekspert znalazł przyczynę Piotr Zieliński opuszcza zgrupowanie. Paulo Sousa nie jest zaskoczony

Na kryte obiekty powrócą także kibice. Na widowniach obiektów sportowych do zajęcia możliwych będzie 50 procent miejsc. Odbywać się będą mogły także wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi, ale z limitem do 250 osób. 

Poluzowane zostały także inne obostrzenia niedotyczące sportu. Restauracje będą mogły przyjmować gości nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy maksymalnym obłożeniu 50 procent przewidzianych miejsc. W lokalach będą mogły odbywać się także wesela, komunie oraz inne imprezy okolicznościowe, ale z limitem 50 osób. Do limitu nie będą jednak wliczane osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19.

W rozporządzeniu luzującym obostrzenia od 28 maja pojawiła się też bardzo dobra informacja dla kibiców reprezentacji Polski. Do tej pory na stadionach obowiązuje ograniczenie do 25 procent zajętych miejsc. Na najbliższe spotkania reprezentacji Polski z Rosją (1.06, Wrocław) i Islandią (8.06, Poznań) zrobiono wyjątek i na te spotkania będzie mogło wejść 50 procent publiczności. 

Nawet murawa może zepsuć przygotowania do Euro 2020. Nawet murawa może zepsuć przygotowania do Euro 2020. "Podwójnie zmęczyliby mięśnie"

Pełna lista poluzowanych obostrzeń od 28 maja

  • Lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować klientów także wewnątrz, gdzie udostępnią 50 proc. przewidzianych dla nich miejsc. Zajęty może być co drugi stolik, a pomiędzy stolikami powinien być zachowany dystans wynoszący co najmniej 1,5 m (chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
  • W lokalach będą mogły odbywać się wesela, komunie oraz inne imprezy okolicznościowe, z limitem 50 osób. Przypominamy, że do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19.
  • Otworzą się kryte obiekty sportowe (siłownie, kluby fitness, baseny) oraz solaria, w których obowiązywał będzie reżim sanitarny oraz limit 1 osoby na 15m2. Na widowniach obiektów sportowych do zajęcia możliwych będzie 50 proc. miejsc.
  • Wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi będą mogły odbywać się z limitem do 250 osób.
Więcej o: