Zmarł Tomasz Tomiak, brązowy medalista igrzysk w Barcelonie. Miał 52 lata

W nocy z czwartku na piątek zmarł po długiej chorobie medalista igrzysk olimpijskich Tomasz Tomiak. W Barcelonie w 1992 roku zdobył brązowy medal w rywalizacji wioślarzy w czwórce ze sternikiem. Miał 52 lata.

Jak przekazał Adam Korol, pełniący funkcję wiceprezesa Polski Związku Towarzystw Wioślarskich, w nocy z czwartku na piątek zmarł Tomasz Tobiak. W ostatnich latach pracował m.in. jako dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego na AWF w Gdańsku. W ostatnich miesiącach przebywał w szpitalu, gdzie czekał na operację przeszczepu serca. Miał 52 lata.

Zobacz wideo "Błachowicz przeszedł wyboistą drogę. Jego kariera w UFC mogła się skończyć ze dwa razy"

Zdecydowanie największym sukcesem Tomasza Tomiaka był brązowy medal igrzysk olimpijskich w 1992 roku w Barcelonie, wywalczony w rywalizacji wioślarskich czwórek ze sternikiem, w składzie z Maciejem Łasickim, Wojciechem Jankowskim, Jackiem Streichem i Michałem Cieślakiem, pełniącym w załodze rolę sternika.

To jednak nie były jedyne sukcesy Tomiaka. W 1991 i 1993 roku dwukrotnie zdobywał także brązowy medal mistrzostw świata, jednak w rywalizacji czwórek bez sternika. Aż osiemnastokrotnie stawał także na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski. Zakończył sportową karierę w 1995 roku.

Przeczytaj także: