Tragiczny wypadek 38-letniej Jeleny Kustowej. Lina nie wytrzymała

Nie żyje Jelena Kustowa, 38-letnia rosyjska gimnastyczka. We wtorek zawodniczka wzięła udział zawodach slackline'u w Moskwie, gdy zerwała się lina, po której chodziła. Nie udało się jej uratować mimo szybkiej interwencji służb medycznych.

Jak poinformował portal rt.com, Kustowa po zerwaniu się liny w trakcie treningu spadła z niej i silnie uderzyła głową o ziemię. Ambulans ze służbami medycznymi pojawił się przy niej w ciągu 10 minut, ale pomimo godzinnej resuscytacji gimnastyczki nie udało się uratować. 

Zobacz wideo "Błachowicz przeszedł wyboistą drogę. Jego kariera w UFC mogła się skończyć ze dwa razy"

Rosyjska gimnastyczka zmarła po fatalnym wypadku na zawodach w Moskwie 

W sprawie wypadku w Moskwie zostało wszczęte śledztwo. Według organizatorów lina, po której chodziła Kustowa, była nowa i mogła wytrzymać ciężar do nawet 300 kilogramów. 

Kustowa w zeszłym roku uczestniczyła w innym fatalnym wypadku w rosyjskiej gimnastyce. Była trenerką Jewgienii Asonowej, która podczas pokazu gimnastyki powietrznej w Rydze na Łotwie, spadła z wysokości ośmiu metrów. Zawodniczka przeżyła, ale doznała poważnych urazów, w tym złamania kręgosłupa i wciąż przechodzi rehabilitację. 

Przeczytaj także: