Polski sztangista dostanie srebrny medal igrzysk olimpijskich po prawie ośmiu latach! Zwycięzca zdyskwalifikowany

Polski sztangista Bartłomiej Bonk po blisko ośmiu latach wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich. Ukraiński sztangista Oleksij Torochtij zostanie pozbawiony złotego medalu, który zdobył na IO w Londynie. Relokację medalu musi zatwierdzić jeszcze MKOL, ale to tylko formalność.
Zobacz wideo

Bartłomiej Bonk niebawem otrzyma srebrny medal olimpijski. Polak, który w Londynie zajął trzecie miejsce w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg, awansuje o jedną pozycję, ponieważ złoty medalista Ołeksij Torochtij został zdyskwalifikowany za doping.

W 2016 roku podjęto decyzję o przebadaniu próbek nowoczesnymi metodami i wykazały one, że kilku zawodników startowało po wcześniejszym stosowaniu dopingu. Jednym z ukaranych zawodników będzie Ołeksij Torochtij, który w Londynie zajął pierwsze miejsce w konkurencji podnoszenia ciężarów. W kategorii 105 kg wyprzedził m.in. Bartłomieja Bonka, który znalazł się na najniższym stopniu podium.

Po dyskwalifikacji Torochtina Bonk awansuje na drugie miejsce, co oznacza, że otrzyma on srebrny medal. Mistrzem olimpijskim zostanie natomiast Navab Nassirshalal z Iranu. Brąz otrzyma Ivan Efremov z Uzbekistanu.

Więcej o: