Będzie kolejna polska zimowa wyprawa na K2

Podjęto decyzję, iż kolejna, zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowana będzie na zimę 2019/2020 - czytamy na profilu organizacji.

K2 pozostaje jedynym niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem. Na początku marca zakończyła się Narodowa Zimowa Wyprawa na K2, której nie udało się wejść na szczyt. Powodów przedwczesnego powrotu himalaistów było kilka m.in. złe prognozy pogody oraz zagrożenie lawinowe.

Już wtedy mówiło się o tym, że wkrótce podjęta zostanie kolejna próba. - Wszyscy się świetnie spisali i podobno wszyscy chcą wrócić - mówił Krzysztof Wielicki, kierownik wyprawy.

Teraz wiemy to już oficjalnie: będzie kolejna polska próba zdobycia K2. "Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna, zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowana będzie na zimę 2019/2020. " - czytamy w komunikacie organizacji.

Za niespełna lata zostanie podjęta kolejna próba zdobycia ośmiotysięcznika. "W obliczu całej machiny organizacyjno-komunikacyjnej, PHZ jest przekonany, że należy wykorzystać nadchodzące 1,5 roku na wybór i przygotowania kolejnego składu wyprawy, działania komunikacyjne, organizację wypraw przygotowawczych, jak również pozyskanie zaplecza sponsorskiego." - oświadczyli organizatorzy.

Więcej o: